K&H Liga

2024.12.29. - 18:00

Juniorválogatott: jól sikerült a vb-főpróba

A hollandok elleni kiütéses sikerrel hangol a világbajnokságra a magyar U20-as válogatott.

A szkopjei vb-re készülő magyar együttes a kéthetes debreceni edzőtábor zárásaként lépett pályára a Három Nemzet Tornáján. A szerdai nyitónapon Egyiptom ellen győztek a mieink, majd másnap Hollandia is legyőzte az afrikai hölgyeket, így a péntek délelőtti magyar–holland mérkőzés döntött a felkészülési torna első helyéről. A várt nagy csata elmaradt, mert a narancsmezesek csak 2–2-ig tudták tartani a lépést a mieinkkel. Egy öt nullás rohammal húzott el a magyar együttes, harminc perc után 17–12 állt az eredményjelzőn.

A folytatásban aztán állva hagyta ellenfelét a Szilágyi Zoltán-Kudor Kitti edzőpáros által irányított magyar válogatott. A játékrész elején négy hazai gólra nem érkezett válasz, majd a 38 percre megduplázta félidei előnyét Magyarország, Csernyánszki Liliána harmadik góljával lett 23–13 az eredmény. Határozottan, keményen védekezett a magyar csapat, a kapuban pedig Imre Szofi parádézott, 81 százalékos védési hatékonyságára nehéz jelzőket találni.

A hajrában több taktikai formációt is ki tudott próbálni a magyar szakmai stáb, a kísérletezés ellenére is kiütés lett a vége, 36–21-re nyerte meg a vb-főpróbát a magyar válogatott. A DVSC Kézilabda Akadémia játékosai közül Csernyánszki Liliána négy, Panyi Anna két gólt szerzett, kapusunk, Lakatos Réka a mérkőzés hajrájában jutott szerephez.

A magyar keret tagjai hétvégére pihenőt kaptak. Vasárnap este találkoznak majd a játékosok, keddig Győrben készülnek, s ezen a napon Bécsből repülnek Szkopjéba.

A világbajnokság június 19-én, szerdán kezdődik a mieink számára, reggel 9-kor Argentína lesz az első ellenfél.

MAGYARORSZÁG–HOLLANDIA 36–21 (17–12)
Debrecen, 150 néző. V: Bócz, Wiedemann

MAGYARORSZÁG: Zaj – Vártok T. 3 (1), Farkas Júlia 1, Szabó Lili 1, Varga Emília 4 (2), Szabó Anna 6. Csere: Imre Sz., Lakatos R. (kapusok), Csernyánszki 4 (1), Horváth F. 4, Kovács Anikó 1, Kövér 2, Panyi 2, Török F. 3, Gém 2, Gajdos 2. Szövetségi edző: Szilágyi Zoltán

Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2