2024.11.13. - 18:00

K&H Liga

2024.12.29. - 18:00

Micsoda fordítás!

Elképesztő küzdelemben szerezte meg a létfontosságú két pontot a magyar válogatott második olimpiai csoportmeccsén. Brazília legyőzése pedig hatalmas lépést jelenthet a negyeddöntő felé vezető úton.

Még nem tudjuk, hogy, de nyertünk, s ez a lényeg. A tizedik perc derekán vezettünk még 6–5-re, ekkor egyenlítettek a brazilok, s legközelebb öt másodperccel a dudaszó előtt volt nálunk az előny, ez pedig már két pontot jelentett

A franciák elleni papírforma vereség után, a spanyolokat a nyitányon kiütő Brazília várt a magyar női válogatottra, s tisztában voltunk vele, hogy ez a találkozó már kulcsfontosságú lehet a továbbjutás szempontjából. Nem kezdtük rosszul a meccset, hiába lőttük számolatlanul a kapufákat, vezettünk 6–4-re.

Ekkor azonban jött a hullámvölgy, ami sajnos nagyon hosszúra sikeredett, egy 8–2-es brazil rohammal a plusz kettőből, mínusz négy lett (8–12). Innen az első játékrész végéig váltakozó sikerrel üldöztük az ellenfelet, amely jobban alkalmazkodott a játékvezetői felfogáshoz, mint a mieink. Harmincpercnyi játék után a helyzet nem tűnt reménytelennek, de az egyértelmű volt, hogy sokkal jobb teljesítményre lesz szükség az áhított és létfontosságú győzelem eléréséhez.

Magyar góllal indult a második félidő, de ezután újra hosszú percekig nem voltunk eredményesek, így a 39. percben már 18–13-ra vezettek a dél-amerikaiak. A magyar válogatott nem adta fel, küzdött-harcolt a fizikailag roppan erős ellenféllel, s egyéb hátráltató tényezőkkel. Brazília kapott ajándék emberelőnyt és hétméterest is, mégsem törtek meg a magyar lányok. A két gólig jutó Füzi-Tóvizi Petrát egy ütközős után le kellett cserélni, mert hatalmasat kapott a fejére.

Közben a szakadéknyi hátrányból feljöttünk a brazilok nyakára, sőt, öt perccel a vége előtt egyenlítettünk (23–23). A feszült végjátékot pedig mi bírtuk jobban idegekkel. Simon Petra hajrában lőtt góljával majd 50 perc után vezettünk újra, s erre az ellenfélnek már nem lehetett válasza.

Nyert és nagy lépést tett a negyeddöntő felé Magyarország!

OLIMPIA, B-CSOPORT, 2 FORDULÓ
BRAZÍLIA–MAGYARORSZÁG 24–25 (15–12)
Párizs, South Paris Arena 7000 néző. V: L. Jorum, H. Kleven (norvégok)

MAGYARORSZÁG: Böde-Bíró – Győri-Lukács 1, Vámos P. 2, Papp N. 1, Füzi-Tóvizi 2, Kuczora 3, Szöllősi-Schatzl 1. Csere: Janurik (kapus), Klujber 3, Debreczeni-Klivinyi 4, Bordás, Albek 1, Márton 2, Simon 5. Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir.

Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. -/-