2024.11.13. - 18:00

K&H Liga

2024.12.29. - 18:00

Bravúr az olimpiai ezüstérmes otthonában

A magyar válogatott 14 év után győzte le újra a franciákat. Grosch Vivien győztes meccsen, két góllal debütált a nemzeti együttesben. Szilágyi Zoltán továbbra is százszázalékos Golovin Vlagyimir segítőjeként.

Az olimpia és az Európa-bajnokság közti időszakban, alig több, mint egy hónappal a kontinenstorna rajtja előtt, mind a francia, mind a magyar válogatott nélkülözte néhány alapemberét. A DVSC SCHAEFFLER  három játékosa hallgatta a meccs előtt a himnuszokat Toulonban, Füzi-Tóvizi Petra és Grosch Vivien a magyar Ocean Sercien-Ogulin a francia nemzeti együttes tagjaként.  Petra és Ocean ott volt a kezdőcsapatban, s számunkra még érdekes lehetett a házigazdák világbajnok jobbszélsője Alicia Toublanc, aki Európa Liga ellenfelünk, a Valcea játékosa, s aki szintén ott volt a pályán, amikor a két holland játékvezető sípjelére megkezdődött a mérkőzés.

Az első percekben mindkét oldalon rengeteg volt a hiba, csak Faluvégi Dorottya célzott pontosan, az ő duplája adta meg az első játékrész alaphangját. Bár egyenlítettek a franciák, a vezetést nem tudták átvenni, s Füzi-Tóvizi Petra találatával 4–2-re vezettünk. Sőt, tovább nőtt az előny – köszönhetően  többek között Szemerey Zsófiának, aki Toublanc két ziccerét is hárította –, a félidő hajrájában már hat góllal is vezettünk (9–15). Szünetre ugyan csökkent az előny, de mindenképpen bíztató volt az első harminc perc.

A folytatásra érkezett Grosch Vivien, aki első helyzetét gólra is váltotta válogatott mezben, s míg idáig eljutottunk átvészeltünk egy kilencperces „gólcsendet”, amely alatt egygólosra csökkentették hátrányukat a vendéglátók, az egyenlítésig azonban nem jutottak el.

A kritikus pillanatokban a nyáron Debrecenből Metzbe igazoló Vámos Petra góljai segítettek, no meg újfent Szemerey bravúrjai. Az 53. percben Grosch Vivi második góljával 27–24-re vezettünk, de a hajrá nagyon szoros lett. A döntő momentum 27–28-nál Szemerey hetesvédése, majd Vámos Petra hatodik gólja volt. A magyar válogatott 2010 után győzte le a franciákat, ami tesztmeccsen is tiszteletre méltó eredmény. A két csapat szombaton Párizsban újra találkozik.

FRANCIAORSZÁG–MAGYARORSZÁG 27–30 (12–15)
Toulon, 4700 néző: V: Weijmans,  Wolbertus (hollandok)

MAGYARORSZÁG: Szemerey – Faluvégi 5, Papp N. 2, Vámos P. 6, Füzi-Tóvizi 1, Kuczora 5 (1), Szöllősi-Schatzl. Csere: Simon P. 3 (1), Bordás, Kácsor, 1 Márton 3, Grosch 2, Juhász G. 2, Pásztor N.