BÉKÉ

K&H Liga

2024.12.29. - 18:00

Visszavágtak a franciák

A két nappal ezelőtti, háromgólos magyar győzelem után ezúttal a házigazda Franciaország nyerte meg négy találattal a két válogatott felkészülési mérkőzését.

Két nappal ezelőtt már megmérkőzött a magyar és a francia válogatott, akkor, Toulonban, két góllal győztek a mieink. A részben hazai rendezésű Európa-bajnokságra való felkészülés jegyében ezúttal Párizs-Tremblay-ben találkoztak a felek. Három debreceni játékos volt ez alkalommal is a két keretben, a magyarban Füzi-Tóvizi Petra és Grosch Vivien, a franciában Oceane Sercien-Ogulin. Grosch ezúttal nem lépett pályára, Füzi-Tóvizi egy gólig jutott.

Valóságos gólzáporral kezdődött a meccs, hat perc után 6-4-re vezettek a házigazdák, a gyors támadásbefejezések után a középkezdésekből is rohantak a csapatok. A kezdőként pályára lépő Füzi-Tóvizi Petra szemfüles találatával a 13. percben vettük át először a vezetést, 9-8 ide. A perc krónikájához tartozik, hogy ebben a minutumban lépett először pályára Océane-Sercien Ugolin is. A heteseket és ziccereket is védő Szemerey vezérletével tudtuk növelni előnyünket, a 22. percben Kácsor lövése után már négy volt a különbség. A szünetig hármat faragtak ebből a hazaiak, így minimális, egygólos magyar vezetéssel vonultak a felek az öltözőbe.

A második játékrész elejére inkább a gólínség volt a jellemző, hét perc alatt négyszer zördült meg a háló (az elsőben ennyi idő alatt tizenegyszer). A 38. percben már úgy vette át a vezetést a mellrák elleni küzdelem jegyében rózsaszín mezben játszó hazai csapat, hogy azt már csak rövid időre engedte ki a kezéből. Hat perccel a vége előtt még döntetlen volt, a hajrát jobban bírták a gallok, így végül négy góllal megnyerték a második felkészülési találkozót. Egy biztos, sok biztató játékelemet láthattunk a magyar csapattól, illetve több olyat is, amelyen javítani kell az elkövetkező hetekben.

A magyar válogatott kétszer lép még pályára egy felkészülési torna keretében Szlovákia és Ukrajna ellen. November végén pedig kezdődik a kontinensviadal, amelynek egyetlen magyarországi helyszíne a Főnix Aréna lesz.

FRANCIAORSZÁG–MAGYARORSZÁG 26–22 (13–14)
Párizs-Tremblay, 3000 néző: V: Weijmans, Wolbertus (hollandok)

MAGYARORSZÁG: Szemerey – Faluvégi 2, Papp N. 3, Vámos P. 4, Füzi-Tóvizi 1, Kuczora 2, Szöllősi-Schatzl 3. Csere: Bukovszki (kapus), Simon 2, Albek 1, Kácsor 1, Márton 2, Pásztor, Juhász G. 1. Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir.