2024.08.08. - 16:30

2024.08.15. - 16:00

2024.08.30. - 15:00

Aranyéremért játszik Elke Karsten csapata

Az argentin válogatott simán hozta csoportmeccseit, s az elődöntőben is magabiztosan nyert a Peruban zajló Pán-Amerikai Játékokon.

Fotó: German Paez

A DVSC SCHAEFFLER argentin játékosa mindhárom csoportmeccsen pályára lépett, s összesen 18 góllal járult hozzá csapata könnyed sikereihez. Elke Karsten az Egyesült Államok ellen 26–15-re megnyert meccsen ötször volt eredményes, majd a Perut elsöprő (52–7) meccsen tíz gólt szerzett. Elkének a Dominikai Köztársaság ellen ment legkevésbé a játék, három találattal vette ki a részét a 27–17-es győzelemből.

Az argentin csapatnak a Kuba elleni elődöntőben sem volt nehéz dolga, már félidőre tíz góllal meglépett a dél-amerikai válogatott (17–7), a második harminc percben pedig maradt a különbség, így Elkéék 31–21-re nyertek. A DVSC SCHAEFFLER légiósa hat góljával csapata legeredményesebb kézilabdázója volt.

Az aranyéremért a torna legerősebb csapata ellen játszik Argentína, magyar idő szerint szerdán hajnali fél négykor a brazil nemzeti együttes lesz az ellenfelük!