2024.05.22. - 18:00

K&H Liga

2024.05.25. - 17:00

Bravúr Bukarestben, is!

A kitűnő védekezés és a megalkuvás nélküli küzdelem pontot ért. Döntetlent játszott a DVSC SCHAEFFLER a román sztárcsapat CSM Bukarest otthonában.

Javában zajlott a bemelegítés, mindenki tette a maga dolgát, de azért – ahogy az a csapatsportágakban lenni szokott – egy-egy lopott pillantást vetettek a játékosok az ellenfélre is. Nagyobbak, erősebbek, tapasztaltabbak. Gondolhatták a mieink, de hát láttunk már ilyet korábban is, nem is olyan régen, éppen két hete, amikor a szintén félelmetes hírű Brest Bretagne Handball együttese látogatott a Hódosba. Aztán mi lett a vége?

A sok nagy csatát és vélhetően pártgyűlést is látott Polivalenta Csarnokban erős félház volt. Nagyjából 2500 néző volt kíváncsi az olimpiai, világ- és Európa-bajnok sztárokkal teletűzdelt CSM Bukarest és a szezon meglepetéscsapatának titulált DVSC SCHAEFFLER összecsapására.

Catherine Gabriel két nagyszerű védésével indult a meccs, közben Töpfner belőtt egy hetest, így a Loki vezetett először. A CSM négy percen keresztül nem tudott betalálni, végül Neagu egyenlített, miután két debreceni támadás is gól nélkül fejeződött be. Egy Vámos-Pintea gólváltást követően Hámori elővett egyet a szokásos betöréseiből, amivel megint a Loki vezetett 3:2-re. Öt és fél percnyi játék után időt kért a hazai vezetőedző…

Repültek a percek, folyamatosan döntetlen körüli volt az állás. A CSM a 18-ik percben vezetett először, 9:8-nál és csak a 27-ikben másodszor, 14:13-ra. Az utolsó három perc azonban nem sikerült jól. Kimaradt egy hetes, aztán becsúszott egy-két technikai hiba és volt egy kérdéses játékvezetői ítélet is, a rutinos ellenfél pedig rögtön kihasználta a megingást. A félidőben 17:14-re vezetett a CSM Bukarest.

Nagyon nem kezdtük jól a második félidőt. Ismét kimaradt egy hetes, ezúttal Kácsoron fogott ki a Davidsen, így a meccs folyamán először, öttel ment a CSM. Aztán Flippes kétperces kiállítását követően kettő gólra visszajöttünk. Ekkor ismét jött egy „furcsa” játékvezetői ítélet, Planétát kiállították, de a csapat nem tört meg, sőt, egy gólra felzárkóztunk. Így aztán 22:21-nél, a második félidő tizedik percében ismét időt kért Vasile Adrian…

De nem változott a játék képe ezt követően sem. A Loki folyamatosan ott volt a nagy nevű ellenfél nyakán. Egy gólnál nagyobb különbséggel nem tudott vezetni a CSM, sőt, többször is sikerült egyenlíteni. Heroikus küzdelem folyt a pályán hatvan percen keresztül, hihetetlen akarattal, alázattal és fegyelemmel játszott a debreceni együttes. Másfél perccel a vége előtt 29:29 volt az állás. A Bukarest támadott a vezetésért, de passzív játékhelyzetnél időt kért a hazai edző, utoljára a meccsen. Egy perccel a vége előtt kivédekeztük a CSM támadását és mi támadhattunk a vezetésért. Planéta passzív játéknál eleresztett lövése megpattant egy hazai játékoson, de kifelé ítéltek a játékvezetők. Amit aztán a videóbíró használatát követően szerencsére módosítottak. Mienk volt a labda, de a passzív helyzetből nem tudtunk gólt lőni. Így aztán még egy, utolsó román támadást ki kellett védekezni. Birkóztunk, ütköztünk, szenvedtünk, de sikerült. 29:29 lett vége. Döntetlen a CSM Bukarest otthonában. Micsoda meccs, micsoda bravúr! Már megint.

CSM BUKAREST (román) – DVSC SCHAEFFLER 29–29 (17–14)
Bukarest 2800 néző. V: Carmaux, Mursch (franciák)

BUKAREST: Glauser – OSTERGAARD 5, ,Kobylinska 1,  ARNTZEN 5, Pintea 3, NEAGU 9 (2), Gutierrez 1. Csere: Davidsen, ERIKSSON (kapusok),  Rotaru, Dindiligan 2, Ailincai, 1 Flippes 2, Stoica.. Edző: Adrian Vasile

DVSC: GABRIEL – TÖPFNER 5 (3) HÁMORI K. 2, VÁMOS P. 7, Haggerty, KÁCSOR 5, Petrus. Csere: Bartulovic (kapus), PLANÉTA, FÜZI-TÓVIZI 2, Johansson 1, GROSCH 4, Csernyánszki 1., Jovovics, VÁMOS M. Edző: Szilágyi Zoltán

Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 14. p.: 5–7. 18. p.: 9–8. 24. p.:11–12. 34. p.: 20–15. 43. p.: 23–24. 34. p.: 20–15. 43. p.: 23–24. 50.p.: 26–26. 58. p.: 29–29.

Kiállítások: 6, ill., 4 perc

Hétméteresek: 2/2 ill., 6/3

Adrian Vasile
: Nagyon jó csapat a Debrecen, ezt megmutatta korábban és ezúttal is. Amikor a második félidőben öt góllal vezettünk, akkor kapkodtunk és ellenfelünk ezt kihasználta. Sajnos a szoros meccsek végjátékaiban nem vagyunk elég higgadtak.

Szilágyi Zoltán: Nagyon büszke vagyok a csapatomra egy nagyon szoros meccsen tudtunk pontot szerezni egy európai élcsapat otthonában. Az első félidben nem volt elég agresszív a védekezésünk, ez szünet után változott. A hét a hat elleni szituációkat is meg tudtuk oldani. Volt esélyünk a győzelemre, de elégedettek lehetünk a döntetlen!