K&H Liga

2024.05.25. - 17:00

Csapatmunka a javából és pont a Népligetből

Jól játszott, nagyot harcolt a DVSC SCHAEFFLER az Elek Gyula Arénában. Egy pont a jutalom!

Hitetlenkedő tekintetek pásztázták az eredményjelzőt az Elek Gyula Arénában. A nagyóra szerint 29 másodperc volt hátra az FTC-Rail Cargo Hungária–DVSC SCHAEFFLER meccsből és 29–30 állt a táblán. Elek Gábor a meccs utolsó időkérésénél éppen azt próbálta felvázolni övinek, miként is menthetik meg legalább az egyik pontot a Loki ellen…

S, hogy mi történt az említett időkérésig eltelt 59 perc 31 másodpercben? Köstner Vilmos csapata fegyelmezetten, jól kézilabdázva tartotta a lépést a Fradival, a zöld-fehérek minden lépésére reagálni tudott a csapat. Már az első félidőben látszott, hogy nem lesz sétagalopp a meccs a zöld-fehérek számára, hiszen a DVSC nem ijedt meg a feladattól, nem rezelt be az ellenféltől. Sőt! Triffa Ági parádés kapusteljesítménye és a remek védekezés mellett támadásban is akadtak gyönyörű megoldások. Hiába lépett meg három góllal a hazai csapat, tovább nem nőtt a különbség, meccsben maradt a szívós, akaratos Loki.

A félidei 15–13-as hazai vezetés pedig szűk hatvan másodperc alatt elolvadt, sőt a 32. percben már mi vezettünk. Ettől kezdve pedig hihetetlenül izgalmas élvezetes csata folyt a pályán. A Fradi megérezte, hogy bajba is kerülhet, s próbálta növelni a fordulatszámot a DVSC azonban tartotta a lépést. Vámos Petra élete harmadik felnőtt NB I-es meccsén úgy játszott, mint egy több világversenyt megjárt rutinos kézilabdázó. Rajta is túltett a valóban több világversenyt megjárt, rutinos Bulath Anita, aki igazi vezére volt az együttesnek, emellett „másodállásban” jutott ideje és energiája az ilyen szituációkban még járatlan fiatalok lelkének ápolására is. A lényeg azonban a CSAPAT munkáján volt. Egymást segítve harcoltak a lányok, s jutottak el a felvezetésben említett időkérésig…

A hátralevő 29 másodpercben Schatzl Nadine góljával egyenlített a Ferencváros. Még maradt idő egy gyors DVSC támadásra, de ebből már nem született gól. 30–30 állt az eredményjelzőn, amikor Kovács Anna időntúli szabaddobása után a labda elhagyta a játékteret. Véget ért a meccs, pontot szereztünk a Fradi otthonában. Az elszalasztott győzelmi sansz miatt először nem tudtak a lányok felhőtlenül örülni, elsőként Anna emelte magasba a kezét, aztán sorban a többiek és jöhetett az örömtánc.

Több mint nyolc év után szeretünk pontot a Fradi otthonában, amit nagyon megérdemelt a CSAPAT!

FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIA–DVSC SCHAEFFLER 30–30 (15–13)
Elek Gyula Aréna, 1000 néző. V: Bacs, Bóna
FTC: BÍRÓ B. – Lukács V. 4, KLUJBER 11 (6), KOVACSICS 5, Snelder, Háfra N. 4, SCHATZL NADINE 4. Csere: Pásztor N., Bánfai, Christensen 1, Klivinyi 1, Mészáros R. Edző: Elek Gábor
DEBRECEN: TRIFFA – Varsányi, Kovács Anna 3, DESZPOTOVICS 6, Tóvizi 2, BULATH 7 (1), Vantara-Kelemen 3. Csere: Szabó D., Oguntoye (kapusok), VÁMOS P. 4, Bordás 1, Karnik Sz., Arany 2, Petrus, Karsten 2. Edző: Köstner Vilmos

Az eredmény alakulása. 10. perc: 5–3. 15. p.: 8–5. 24. p.: 11–9. 32. p.: 15–16. 38. p.: 19–18. 49. p.: 23–23. 53. p.: 24–25
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 2/1

Elek Gábor: Először is köszönet a Debrecennek, hogy elfogadta a kérésünket és ma játszhattunk. Tudtuk, hogy egy küzdőképes, gyors kézilabdát játszó csapattal találkozunk. Elismerésem a DVSC-nek, rászolgált a döntetlenre, sőt, mi örülhetünk az egy pontnak.
Köstner Vilmos: Jól ismerem a Ferencvárost, s tudtam, ha megvalósítjuk, amit elterveztünk, akkor lehet esélyünk. Jól védekeztünk, elégedett lehetek a visszarendeződéssel és a támadójátékunkkal is. Két magyar fiatalokra építő csapat játszott élvezetes meccset. Büszke vagyok a csapatra, ez a pont még sokat érhet!