2024.08.15. - 16:00

2024.08.30. - 15:00

Csodás közegben sima győzelem!

Sok hibával kezdtünk az újonc Kozármisleny otthonában, a folytatásban azonban érvényesült a papírforma.

Remek hangulatban, majd félszáz Debrecenből érkezett szurkoló előtt kezdődött el a mérkőzés, amely előtt a Kozármisleny vezetői köszöntötték a DVSC SCHAEFFLER három olimpiai selejtezőn szerepelt magyar válogatott játékosát. Az első percekben rengeteget hibáztunk (vagy inkább a hazaiak kapusa, Wichmann Vivien védett bravúrral), így 3–1-re vezetett a Kozármisleny. Aztán, amikor kicsit koncentráltabb lett a támadójátékunk, fordítottunk és bár továbbra is maradtak ki ziccerek és hetesek, egyre nőtt az előnyünk. Petrus Mirtill tovább nyújtotta remek sorozatát, zsinórban az ötödik meccsén nem hibázott lövést, de Vámos Petra és Füzi-Tóvizi Petra is gólerős volt.

Szünet után sem változott a játék képe, remek megoldások és nagy hibák váltották egymást. Mindenképpen pozitívum, hogy akadémistánk, Kiss Csenge (aki Töpfner Alexandra kisebb sérülése miatt került be a keretbe) jól szállt be a meccsbe. Végül gond nélkül szereztük meg a két pontot, de jár a kalapemelés a hazaiaknak.

KOZÁRMISLENY KA–DVSC SCHAEFFLER  21–37 (10–20) Kozármisleny 500 néző. V: Paska, Vastag

KOZÁRMISLENY: WICHMANN –  Bánfai V., Grénus 2, Lengyel L 1., BERNHARDT 1,  BRETTNER 4, Szatmári 3 Csere: Zsember Z. 4, Grosics 3 ((2), Hadnagy, Imrei R., Tobak, Imrei N. 1, Hónig 2 (1). Edző: Gyulay László

DVSC: Gabriel –  Grosch 2, VÁMOS P.  6, Szabó N. 1,  FÜZI-TÓVIZI 4, Kácsor 3 (1), PETRUS 4. Csere: Bartulovic (kapus), Planéta 3, Haggerty, CSERNYÁNSZKI 5 (2), HORNYÁK D. 2,  Jovovics 1, Kelemen D., VÁMOS M. 3, KISS CS. 3. Edző: Szilágyi Zoltán

Az eredmény alakulása: 4. perc: 3–1. 8. p.: 4–6. 26. p.: 9–17. 50. p.: 16–31.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/3, ill 6/3

MESTERMÉRLEG:
Gyulay László: Nagyon örültem az első húsz perc játékának, ez a mi szintünkön csúcskategória. Jó volt a védekezés Wichmann Vivi pedig remekül védett. Ahogy telt az idő megmutatkozott a DVSC rutinja, érződött a sebességkülönbség. Fontos volt, hogy ne okozzunk sérülést ellenfelünknek.  A célunk, hogy a hátralevő három fordulóban még szerezzünk pontokat.
Szilágyi Zoltán: A hazaiak az utóbbi hetekben komoly teljesítményt nyújtottak. Tompán kezdtünk nem nagyon voltam elégedett a sebességgel. Bizonyos periódusokban rendben volt a védekezésünk, tudtunk labdákat szerezni. A helyzetkihasználásunkkal volt probléma, de a győzelemnek örülök! Egy sportszerű és szimpatikus közegbe érkeztünk, kívánom, hogy a Kozármisleny minél gyorsabban térjen vissza az élvonalba.