2024.08.15. - 16:00

2024.08.30. - 15:00

Diadalmas évkezdet!

Ahogy sejtettük a kapusteljesítmény döntött az FKC meccsen. A javunkra!

Ne legyünk igazságtalanok, hiszen Horváth-Pásztor Bettina parádés produkciójához kellett a szezon legjobb védekezése. Fantasztikusan zárt a debreceni fal, nehezen találták a rést a vendégek, ha pedig meglelték ott volt Betti. Ha a másik oldalon Kiss Éva nem babonázza meg a Loki játékosokat, már az első negyedórában elhúzhattunk volna. A csapat így is építgette az előnyét, s bár csak egy góllal vezettünk a szünetben, az összkép ennél pozitívabb volt.
A folytatásban pedig olyan harminc perc következett, amelytet régen látott a Hódos. A védekezés színvonala maradt, támadásban pedig egészen csodálatos dolgokat produkáltak a lányok. Kudor Kitti igazi vezérnek bizonyult, Karnik Szabina hatalmasat harcolt, Bárány Kriszti legjobb debreceni meccsét hozta, Liliia Gorilszka tarthatatlannak bizonyult, Kelemen Éva megtalálta a fogást Kiss Éván, Slakta Petra pedig a meccs legfontosabb gólját lőtte öt perccel a vége előtt 22-19-nél.

A kapusteljesítmény döntött a javunkra, pedig az Eb-hős Kiss Éva is jó teljesítményt nyújtott. Horváth-Pásztor Betti azonban ezúttal nála is jobbnak bizonyult…

DVSC-TVP-AQUATICUM-FEHÉRVÁR KC 26-21 (11-10)

Debrecen, 1000 néző. V: Dobrovits, Tájok

DVSC: HORVÁTH-PÁSZTOR – Varsányi 1, B. Klikovac, KARNIK SZ 4, Siska, KUDOR 7 (3), KELEMEN 3. Csere: Makai (kapus) BÁRÁNY 5, Szilágyi Á. 1, GORILSZKA 3, SLAKTA 2. Edző: Varga József

FEHÉRVÁR: KISS É. – CSÁKI 3, Hajduch 2, Bogoszavljevics 1, Horváth B. 1, TILINGER 9 (6), Kazai.Csere: Mayer, TANABE 2, Emberovics 2, Becséri 1, Isitate, Lackovic. Edző: Bakó Botond

Az eredmény alakulása. 10. p.: 3-3. 20. p.: 6-6. 25. p.: 9-7.34. p.: 13-10. 40. p.: 16-11. 49. p.: 20-16. 57. p.: 24-19.

Kiállítások: 4, ill. 10 perc

Hétméteresek:4/3, ill. 6/6

Varga József: – Remekül védekeztünk, s támadásban is mindig akadt valaki, aki pozitív meglepetést okozott.

Bakó Botond: – Rosszul játszottunk, semmi nem sikerült. Több jó egyéni teljesítmény kell ahhoz, hogy az ilyen meccseket meg tudjuk nyerni.