VS

POD

2024.08.30. - 15:00

Egy győzelem tanulságai

Egy félidőnyi küszködés után egy félidőnyi játék ezúttal elég volt a magabiztos győzelemhez.

Elszánt, minden mindegy alapon, bátran kézilabdázó Vasassal találtuk szembe magunkat a Népfürdő utcában, s mivel rengeteg hiba csúszott a debreceni lányok játékéba, bizony szenvedősre sikerült az első játékrész. A remek formában védő Tzintzis Alexandra tartást adott a Vasasnak, amely már biztos kiesőként lépett pályára. A piros-kékek fiataljai gátlások nélkül, elszántan harcoltak, s lecsaptak a lehetőségekre, míg mi védekezésben és támadásban is sokat hibáztunk. Szerencsére Horváth-Pásztor Bettina teljesítményének köszönhetően nem tudott nagyobb előnyt összebarkácsolni a fővárosi csapat, így szünet után hamar sikerült fordítani, s eldönteni a két pont sorsát. A Loki sebességváltása, s néhány jó egyéni teljesítmény elég volt a sikerhez, de a hátralevő két mérkőzés megnyeréséhez a vasárnapinál sokkal összeszedettebb produkcióra lesz szükség

VASAS–DVSC-TVP 25–31 (13–12)
Népfürdő utca, 300 néző. V: Herczeg p., Südi P.
VASAS: TZINTZIS – Arany, Mester N. 3, HANUSZ 4, KUCZORA 8 (2), Németh N., Fekete B. 2. Csere: Lyngby 1, Kocsis Á. 2, Becséri 1, Hárs 3, Pados, Agovics 1, Katona L. Edző: Varga Márta
DVSC: HORVÁTH-PÁSZTOR – Varsányi, Hajduch 1, GRIGEL 6 (2), Tóvizi 2, Deszpotovics 6, Hársfalvi 2. Csere: Lajtos, Szabó D. (kapusok), Sirián, Zamfirescu 1, PÁLSDOTTÍR 4, CSÁKI 5 (1), VANTARA-KELEMEN 3, Román, Pénzes 1. Edző: Vida Gergő

Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–3. 17. p.: 6–7. 23. p.: 10–8. 37. p.: 15–15. 42. p.: 17–19. 48. p.: 18–25. 55. p.: 23–26
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3

MESTERMÉRLEG
Varga Márta: – Ismerve a tegnapi, MTK–Békéscsaba mérkőzés végeredményét, már semmi esélyünk nem maradt a bennmaradásra, ezért csak annyit kértem a lányoktól a mérkőzés előtt, hogy tiszteljük meg magunkat, az ellenfelünket és szurkolóinkat azzal, hogy odatesszük magunkat a meccsen, és ez sikerült is.
Vida Gergő: – Nagyon jól játszott a Vasas, mi az első félidőben alulmúltuk saját magunkat, nagyon gyengén védekeztünk, és rengeteg ziccert hibáztunk, igyekszünk tanulni az első félidőből, a második félidőben már megfelelő tempóban kézilabdáztunk.