2024.11.13. - 18:00

K&H Liga

2024.12.29. - 18:00

Fájó pofon az újonctól

A fegyelmezetten játszó Esztergom megérdemelten győzött a sokat hibázó és teljesen széteső DVSC SCHAEFFLER ellen. Ez volt az a nap, amikor semmi sem sikerült.

Kísértetiesen hasonlított a mérkőzés eleje, a Vasas elleni meccsen látottakhoz. Rengeteg volt a hiba mind védekezésben, mind támadásban. A saját kapunk előtt olykor érthetetlenül nagy üres területeket hagytunk az ellenfélnek, ha meg sikerült lerohanást indítani, egy-egy pontatlan passz akadályozta meg a csapatot a gólszerzésben. A vendégek sokkal összeszedettebb játékot mutattak, nem csoda, hogy több alkalommal is vezetni tudtak az első negyedórában. Aztán mikor háromgólosra nőtt az Esztergom előnye, Szilágyi Zoltán időt kért. Ekkor még csak a 12-ik percben jártunk. Ezt követően sem sokat változott a meccs képe, sőt, az újonc még növelni is tudta előnyét. Negyedóra elteltével már öttel mentek a vendégek. A 20-ik percre sikerült három gólt lefaragni a hátrányból, ekkor meg Elek Gábor kért időt. 10:12-es állásról futottunk neki az első játékrész utolsó 10 percének, ami ismét nem sok pozitívumot hozott. Kimaradt ziccerek, hetesek, széteső védekezés, egyáltalán nem volt meglepő, hogy a félidőben öt góllal vezetett a MOL Esztergom.

Így aztán a második félidő a kapaszkodásról szólt. Ezért pedig gürcölni kellett, nem is keveset. Tíz perc kellett ahhoz, hogy két gólocskát valahogy ledolgozzunk a hátrányból. Aztán azonban jött megint egy kaotikus másfél perc és vissza is állt a különbség. Azt nem lehet mondani, hogy ne küzdöttek volna a lányok, de a nagy akarásnak nyögés lett a vége. A 46-ik percben – először a meccsen – hat gólra nőtt a különbség, aztán tíz perccel a vége előtt hétre… Innen pedig már nem volt visszaút. A DVSC SCHAEFFLER egyszerűen nem találta saját játékát, a vendégek viszont végig nagyon fegyelmezetten kézilabdáztak, így teljesen megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.

DVSC SCHAEFFLER–MOL-ESZTERGOM 28–34 (13–18)
Debrecen, 1000 néző. V: Kiu G., Kiu T.

DVSC:  Gabriel – Grosch 1, Sercien-Ogulin 2, Füzi-Tóvizi 3, Thorleifsdottir 4,  Tóth Nikolett, Petrus. Csere: Bartulovic (kapus), Szabó N. 4 (1), Vámos M. 2, Jovovics 4, Haggerty 1, Töpfner 5 (2), Hornyák D., Dramac 2, Juhász K. Edző: Szilágyi Zoltán

ESZTERGOM: HERCZEG L. – KOVÁCS ANETT 4, BALLAI B. 4, Szucsánszki 1, KISFALUDY 4 FARAGÓ LEA 13 (3), HAJTAI 3. Csere: Tóth Nikolett (kapus), Majoros 1, Horváth Fanni 1, Nick, Kármán 2, Teplák 1. Edző: Elek Gábor

Az eredmény alakulása: 7. perc: 4–4. 15. p.: 5–10. 19. p.: 10–12. 35. p.: 16–20. 41. p.: 20–23. 49. p.: 22–29.

Kiállítások: 8, ill., 12 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 3/3

MESTERMÉRLEG:
Szilágyi Zoltán: Gratulálok az Esztergomnak, teljesen megérdemelten nyerték meg a találkozót. Fiatal csapat, mégis sokkal érettebben kézilabdázott mint mi. Nagyon csalódott vagyok. Nem lehet így elkezdeni egy meccset. A hetedik percben már az ötödik személyi hibánál tartottunk, kihagyott hetesek, ziccerek és nem volt egyetlen olyan egyéni teljesítmény sem, amire támaszkodhattunk volna. Bekerültünk egy negatív spirálba és bármit változtattunk, semmi nem működött. Sok mindent meg kell beszélnünk a csapaton belül, tisztáznunk kell, hogy kitől mit várunk… Vannak ilyen meccsek, de most az a legfontosabb, hogy ebből a helyzetből hogy tudunk kijönni.

Elek Gábor: Nagyon büszke vagyok a csapatomra, nagyon örülök a győzelemnek, mert rengeteget dolgoztunk érte. Ezzel együtt azt mondom, hogy gyorsan el kell felejtenünk ezt a mérkőzést nekünk is és a hazaiaknak is. Ettől nem lettünk jobb csapat, ugyanilyen alázattal kell tovább dolgoznunk. Persze voltak kiváló egyéni teljesítmények, ami mellett nem szabad elmenni szó nélkül. Ez a 4 pontos kezdés álomszerű, de sokat kell még dolgoznunk azért, hogy elérjük a céljainkat.