2024.08.08. - 16:30

2024.08.15. - 16:00

2024.08.30. - 15:00

Fehérorosz bravúr Karina négy góljával

Borította a papírformát Fehéroroszország a németországi Trierben lejátszott Eb-selejtezőn, melyen a DVSC SCHAEFFLER légiósa, Karina Jezsikava volt a vendégek egyik legjobbja.

Trier, Deutschland 10. Oktober 2021: EHF EM 2022 Qualifikation – Deutschland vs. Belarus

A fehérorosz válogatott már az első percekben jelezte, hogy nem statisztálni érkezett Trierbe, szünetig többnyire a vendégek vezettek. Az első játékrész utolsó találatát éppen Loki légiósa, Karina Jezsikava szerezte (12–13). A folytatásban is fej-fej mellett haladtak a felek, s bár a németek a félidő derekán megléptek két góllal (19–17), nem sokkal később már újra a vendégeknél volt az előny (20–21). A kiélezett végjátékban 24–23-ra még Fehéroroszország vezetett, a hazaiak egyenlítettek, az utolsó percben pedig már nem született gól.

Karina négy góllal járult hozzá csapata bravúros pontszerzéséhez, amely életben tartotta Fehéroroszország továbbjutásól szőtt álmait.