Folytattuk a sorozatot: megvan a hatodik!

Fantasztikus győzelemmel kezdte a DVSC-TVP-Aquaticum a rájátszást.

dvsc_fkc

Az előjelek nem túl bíztatóak, hiszen sérültjeink mellé csatlakozott a beteg Kelemen Éva, aki nem tudja vállani a játékot.
Mégis, micsoda rajt! Kilencedik perc, 5-0. Horváth-Pásztor Betti mindent véd, a debreceni fal szinte áthatolhatatlan, még a támadásban elkövetett hibák is beleférnek. Aztán kapaszkodik a Fehérvár, de csak részsikereket ér el. A Loki ugyanis támadásban is elkapja a fonalat, Kudor Kitti, Karnik Szabina és Siska Pálma szórja a gólokat, Bobana Klikovac a védelem oszlopa, a szünetben 14-10 ide.
A folytatásban tovább javul a védekezés, a második félidőben már padlón az FKC. Karacs Jázmin és Kiss Bernadett túlesik az NB I-es tűzkeresztségen, (Jázi tíz másodperccel a pályára lépése után, nulla szögből vállal be lövést, s a kapufát találja el) a közönség ünnepel. „Harcoljatok az ötödik helyért, harcoljatok Európáért” – zúgja a debreceni publikum.

DVSC-TVP-AQUATICUM–FEHÉRVÁR KC 22–17 (14–10)
Debrecen, 1100 néző. V: Bacs, Bán

DVSC: HORVÁTH-PÁSZTOR – Slakta 2, KARNIK SZ. 6 (1), KUDOR 5, KLIKOVAC 2, SISKA 5, Szilágyi Á. 1
Csere: Kiss B. (kapus), Bárány, Gorilszka, Varsányi 1, Karacs. Edző: Varga József
FEHÉRVÁR:Kiss É. – CSÁKI 3, Horváth B. 1, Bogiszavljevics 2
Szteriova, Tanabe. Csere: Szavko (kapus), TILINGER 6, Mayer 1, Herr A. 2,. Becséri 1. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 9. p.: 5–0.16. p.: 8–6. 23. p.: 13–9. 38. p.: 16–12. 42. p.: 19–13. 51. p.: 21–13.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. –
Varga József: – A jó védekezés és a remek kapusteljesítmény volt a sikerünk kulcsa.
Bakó Botond: Átütőerő nélkül játszottunk, elhibáztuk a helyzeteinket, s hagytuk, hogy a DVSC magas hőfokon kézilabdázzon.