2024.08.30. - 15:00

Fontos pontok Kisvárdáról

Fantasztikus hangulatú meccsen nyert Kisvárdán a DVSC-TVP.

Kézilabdaünnepre készültek Kisvárdán, nem hiába. A szervezők felkészültek a másfélszáz debreceni szurkoló fogadására, a Loki hívei pedig remek hangulatot varázsoltak a csarnokba.

Jól kezdtek a hazaiak, de hamar rendeztük a sorokat, s a remekül védő Horváth-Pásztor Bettina, valamint Karina Jezsikava vezérletével átvettük a vezetést. Újra a hazaiak jöttek, aztán a félidő vége megint a mienk volt.

A második játékrész derekán úgy tűnt eldőlt a meccs, hiszen hat góllal is vezettünk, de a Várda kockáztatott, lehozta a kapusát, így hét mezőnyjátékos volt fent támadásban. Faragott is hátrányából a Kisvárda, de a végjáték ismét a miénk volt.

Csodás hangulatú meccsen szerzett két fontos pontot a DVSC-TVP!

KISVÁRDA MASTER GOOD–DVSC-TVP 26–29 (11–14)

Kisvárda, 1200 néző. Vezette: Bán, Szloska.
KISVÁRDA: Dzsukeva – Vukojevic 2, DMITROVICS 10, Kucherova, Szabó V., GEDROIT 9 (4), ROCHA 5. Csere: Scholtz, Puscas (kapusok), Dudás G., Bízik B., Umanec, Tarjányi. Edző: Dévényi János.
DEBRECEN: HORVÁTH-PÁSZTOR – VARSÁNYI 3, GARBUZ 6, PUNYKO 3, Deszpotovics 2, JEZSIKAVA 11 (3), Kelemen 1. Csere: Sirián, Csáki 2 (2), Siska, Tóth M. 1. Edző: Tone Tiselj
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–0. 8. p.: 2–3. 13. p.: 5–5. 16. p.: 7–6. 20. p.: 9–8. 29. p.: 10–13. 35. p.: 12–18. 42. p.: 16–19. 47. p.: 19–24. 55. p.: 25–26
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/5
Dévényi János:
 – Sikerült rangadót játszanunk a Debrecennel. A legfőbb problémánk az volt, hogy mindössze négy védett lövést tudtak felmutatni a kapusaink, ennyivel nem lehet meccset nyerni. A hajrára felzárkóztunk, de abban el is fáradtunk.
Tone Tiselj: – Nehéz időszak van mögöttünk, hiszen sérülések és betegségek nehezítették a felkészülésünkre. Ezért is vagyok különösen büszke a lányokra, mert nagyon erős ellenféllel szemben szereztük meg a két pontot.