2024.11.13. - 18:00

K&H Liga

2024.12.29. - 18:00

Hatalmas pofon

A szezon legrosszabb teljesítményét nyújtva szenvedtünk megalázó vereséget az MTK otthonában.

Az első negyedóra sem volt a debreceni kézilabda nagy ünnepe, de akkor legalább meccsben voltunk az érezhetően extramotivált, ezer fokon izzó hazaiakkal. Mondjuk az mindenképpen figyelmeztető jel volt, hogy az első emberelőnyünket 0–1-re hoztuk – fűszerezve egy kihagyott hetessel –, ám amikor másodszor kerültünk fórba lőttünk két gólt, igaz ezzel is csak egyenlíteni tudtunk (4–4). Gyülekeztek a viharfelhők, hiszen Termány Rita kedvére lőtte szét a kapunkat, Alena Abramovics pedig ihletett formában védett, ám ezzel együtt a 15. percben 7–7-re állt a meccs.

A komolyabb baj ott kezdődött, hogy a hetedik és a nyolcadik gólunk között több, mint nyolc perc telt el, s ezalatt az MTK négyszer volt eredményes. Ráadásul a félidő hajrájában tovább nőtt a különbség, hatgólos előnnyel térhettek pihenőre a hazaiak.

Ennél rosszabb nem lehet – gondoltuk, de sajnos hamarosan kiderült, hogy tévedtünk…

Öt perc telt el a második félidőből, amikor nyolc, tizenegy, amikor kilenc góllal (21–12) vezetett az MTK! Úgy tűnt, a rászámolás réme felébresztette a csapatot, hiszen a következő periódusban azt a védekezést láthattuk – sajnos csak nyolcpercen át – amire végig szükség lett volna. A hazaiak nem tudtak gólt lőni, így csökkent a különbség (21–15), s még közelebb kerülhettünk volna a riválishoz, ha nem hagyunk ki ekkor is temérdek ziccert. Így viszont az MTK átvészelte a rohamot, a folytatásban pedig már nem volt esély. Hogy teljes legyen a krach, még jött egy súlyosnak tűnő sérülés, az 55. percben Anna Punykót ütötte ki – tegyük hozzá nem szándékosan – Tóth Eszter, a láthatóan megroggyant Annát úgy kellett letámogatni a pályáról.

A kilátástalan produkcióra nincs jobb szó: SZÉGYENLETES. Javítási lehetőség viszont van, hiszen szerdán MK-meccs az Érd ellen, szombaton pedig bajnoki Békéscsabán.

(Anna Punykót a fővárosi Honvéd Kórházban vizsgálták ki, átlövőnknek agyrázkódása van, hazaengedték, az orvosok szerint négy-öt napot kell kihagynia.)

MTK BUDAPEST– DVSC-TVP 25–19 (14–8)
Népfürdő u., 300 néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
MTK: ABRAMOVICS – Slakta, Nikolajenko, GORILSZKA 6 (2), KOVÁCS G. 3, TERMÁNY 6, Szádvári 3. Csere: HÁFRA 4, Dakos 1, TÓTH E. 2, Márton. Edző: Golovin Vlagyimir
DVSC: Horváth-Pásztor – Varsányi 2, Sirián 3, Punyko 1, Deszpotovics, Garbuz 3, Kelemen 2. Csere: Lajtos (kapus), Siska, Jezsikava 1 (1), Marincsák 5 (3), Pénzes, Tóvizi, Csáki, Tóth M. 2. Edző: Tone Tiselj
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–2. 13. p.: 5–5. 20. p.: 10–7. 37. p.: 19–11. 50. p.: 21–15
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/4

Golovin Vlagyimir: – Hatvan percen keresztül tudtunk összpontosítani és dominálni, egy nagyon harcos mérkőzést nyertünk meg.
Tone Tiselj: – Tudtuk, hogy nagyon nehéz meccs lesz, erre is készültünk. Nagyon jó volt az MTK védekezése és Alena Abramovics kapusteljesítménye, amivel nem tudtunk megbirkózni.