2024.08.30. - 15:00

Ifi vb: négy között a magyar válogatott

A spanyolok elleni is kiütéssel nyertek a mienk.

Fotó: Facebook IHF

Jól kezdte a magyar válogatott a Spanyolország elleni negyeddöntőt a lengyelországi U18-as világbajnokságon. Aztán kicsit megtorpant a csapat, így a spanyolok megúszták háromgólos hátránnyal az első félidőt (14-11).
A folytatásban aztán már nem maradt kérdés, Magyarország állva hagyta ellenfelét, folyamatosan nőtt a különbség. A vége 33-20 lett, a győzelemhez Arany Rebeka három góllal járult hozzá, Borgyos Panna a hajrában lépett pályára, míg Szabó Dóra ezúttal nem kapott lehetőséget, Herczeg Lili remek formában védte végig a meccset.

A mi águnkon Dél-Korea nagy csatában, 30-29-re legyőzte Németországot, így az ázsiai válogatottal játszanak a magyar lányok a szombaton 17.30-kor kezdődő elődöntőben.