2024.05.22. - 18:00

K&H Liga

2024.05.25. - 17:00

Irány Európa!

A hazai 11 gólos siker után Szerbiában tízzel nyert a DVSC SCHAEFFLER, így magabiztosan jutott az EHF Kupa csoportkörébe.

A nem túl hangulatos jagodinai csarnokba a Debrecenből érkezett száz szurkoló varázsolt meccshangulatot, s a Loki játékosai meg is hálták a drukkerek biztatását. A Jagodina csak az első negyedórában tudta tartani a lépést Köstner Vilmos csatával, ezután fokozatosan húzott el a piros-fehér alakulat, s félidőben már nyolc góllal vezetett.

A folytatásban csak a különbség volt kérdéses, a DVSC SCHAEFFLER pedig igyekezett a legtöbbet kihozni a meccsből. Pedig a debreceni szakmai stáb bátran nyúlt azokhoz a játékosokhoz, akik máskor kevesebb lehetőséghez jutnak, s a lányok éltek is a bizalommal. Arany Rebeka ellenállhatatlanul robogott, Poczetnyik Luca szép gólokat lőtt, s remekelt az argentin Elke Karsten is.  A hajrában már örömjátékot láthatott az ünneplő debreceni szurkolótábor, a meccs után pedig zúgott az „Irány Európa” kórus. A
A DVSC SCHAEFFLER várhatja a sorozat csoportkörének csütörtöki sorsolását, január első hétvégéjén pedig indulhat a nagy kaland!

EHF KUPA, SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ VISSZAVÁGÓ
ZORK JAGODINA (szerb)–DVSC SCHAEFFLER 12–20 (26–36)
Jagodina 500 néző. V: A..Smailagic, S. Smailagic (svédek)
JAGODINA: M. Ilics – Sztepanovics, M. AGBABA 14 (3), Tatar 2, M. Jovanovics., KAJTOVICS 4, A. Adzics. Csere: Djuraszinovics (kapus), Zsizsics 2, Nisavics 3, Aszanyin,A. Bulatovics, Gojkovics, Szivcev Edző: Dragan Markov
DVSC: Triffa – Varsányi, KOVÁCS ANNA 5 (1), Bulath 2 (1), Tóvizi 2, Deszpotovics 3, Vantara-Kelemen 1 Csere: Oguntoye, Szabó D. (kapusok), Bordás 2, ARANY 6, Vámos P. 3 (1), KARSTEN 5 (2), Petrus 2, POCZETNYIK 3, Szabó P. 2. Edző: Köstner Vilmos

Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 13. p.: 8–7. 26. p.: 11–16. 37. p.: 15–25. 48. p.: 20–31.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 7/5

Dragan Markov: –.Megpróbáltunk legalább hazai pályán nyerni, de ezúttal is kiderült, hogy a Debrecen jobb csapat.
Köstner Vilmos: – Örülök, hogy idegenben is magabiztosan tudtunk nyerni, s bejutottunk a sorozat csoportkörébe. Akik eddig kevesebb játéklehetőséghez jutottak, ezúttal több időt töltöttek a pályán és elégedett voltam velük.

Továbbjutott: A DVSC CHAEFFLER  73-52-es összesítéssel, kettős győzelemmel.