2024.05.22. - 18:00

K&H Liga

2024.05.25. - 17:00

Ismét 29:28, de most a Győrnek – a bronzért játszunk a kupában

Ismét kiegyenlített mérkőzést játszott egymás ellen a DVSC SCHAEFFLER és a Győri Audi ETO. A Bajnokok Ligájában mi nyertünk 29:28-ra, ezúttal viszont a győriek jöttek ki jobban a kaotikus véghajrából.

Egy magyar bajnoki és két BL-meccs után, ezúttal a Magyar Kupa elődöntőjében találkozott egymással a két csapat. A három eddigi mérkőzésből kettőt megnyert a Győr, viszont a második Bajnokok Ligája találkozón, Debrecenben a Loki győzött.
Kicsivel kevesebb, mint egy évvel ezelőtt szintén a DVSC SCHAEFFLER és a Győr találkozott egymással a Magyar Kupa egyik elődöntőjében, akkor nagyon szoros küzdelemben, az ETO nyert 27:26-ra.
Ami az idei elődöntőt illeti, mindkét csapatból hiányzott egy meghatározó játékos. Debreceni részről a keresztszalag szakadása után rehabilitációt végző Hámori Konszuéla, a győriek részéről pedig Silje Solberg.

Jól kezdtük a mérkőzést, hiszen az első támadásból rögtön gólt lőttünk Planéta révén, aztán Gabriel védett egyet és a második támadást követően Tamara Haggerty is betalált. Nem kellett azonban sok idő ahhoz, hogy a Győr egyenlítsen. A negyedik perc elején már 2:2 volt az állás. Ekkor jött egy kisebb hullámvölgy a DVSC SCHAEFFLER játékában. Az egyre keményebben összezáró ETO védelemmel szemben nem nagyon volt ellenszer, így a zöld-fehérek villámgyorsan el is léptek három góllal. A félidő derekára felzárkózott egy gólra a Debrecen, a 20-ik percben pedig már ismét döntetlen volt az állás, elsősorban Planéta és Kácsor átlövéseinek köszönhetően. A félidő záró harmad azonban megint nem sikerült túl jól. Kimaradt egy hetes és jónéhány ziccer, így ismét ellépett a Győr. A szünetben 16:12 volt az állás.

Komoly adok-kapokkal indult a második játékrész. Öt perc alatt 10 gólt lőtt a két csapat, de a különbség nem változott. A folytatásban kicsit lelassult a játék, már több idő kellett egy-egy találathoz és ebben az időszakban a győriek céloztak jobban, így tíz perc játék után hat gólosra nőtt a különbség. Három Gabriel védés kellett ahhoz, hogy a Loki visszajöjjön mínusz négyre. Így érkeztünk el a félidő derekához. A 49-ik percben, háromgólos ETO vezetésnél hét a hat elleni játékkal próbálkozott Szilágyi Zoltán, aminek a végén hetest lőhettünk, de Toft védett. Egy perccel később mégis kettőre csökkent a különbség, Kácsor hetesét követően, így izgalmas utolsó 10 perc várt a csapatokra és a szurkolókra.  De milyen izgalmas! A 24-ik percben Füzi-Tóvizi találatával ismét egál volt!!! A vezetésért ismét hét a hat ellen támadott a DVSC SCHAEFFLER és Kácsor újabb hetesével 3:2 után ismét vezetett 28:27-re. Ekkor négy és fél perc volt már csak hátra. Kaotikus véghajrá következett. Mindkét csapat sokat hibázott, de a hajrában már csak a Győr tudott betalálni. Dale duplájára nem érkezett debreceni válasz, hiába támadhattunk még a meccs utolsó fél percében is, egy rossz bejátszással odalett az utolsó esély. Ismét minimális különbséggel, egy góllal nyert az ETO, csakúgy mint a tavalyi elődöntőben. Vasárnap, 15  órakor bronzmeccset játszanak a lányok a Mosonmagyaróvár ellen.

GYŐRI AUDI ETO KC–DVSC SCHAEFFLER  29–28 (16–12)
Tatabánya 4000 néző. V: Hargitai, Markó
GYŐR: Toft – Győri-Lukács 1, Nze-Mnko 2, BRATTSET 6, , Haugsted 1, KRISTIANSEN 5 (1), Szöllősi-Schatzl 1. Csere: Duijndam (kapus), OFTEDAL 6, De Paula 2, Blohm 2, Gros 2 (1) Fodor Cs., Hovden 1. Edző: Ulrik
Kirkely
DVSC: Gabriel – Grosch 1, PLANÉTA 5, Vámos P. 2 Haggerty 2, JOVOVICS 3, Petrus 1. Csere: Bartulovic (kapus) Töpfner 6 (5), FÜZI-TÓVIZI 3, Kácsor 4 (2), CSERNYÁNSZKI 1, Vámos M., Szabó N., Hornyák, Johansson. Edző: Szilágyi Zoltán

Az eredmény alakulása: 7 perc: 4–3. 18. p.: 10–10. 23. p.: 13–10. 42. p.: 24–18. 51. p.: 26–24. 56. p.: 27–28.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 8/6

MESTERMÉRLEG:
Szilágyi Zoltán:
Büszke vagyok a lányokra, hiszen nagy dolog volt, hogy mínusz hatról vissza tudtunk jönni a meccsbe egy Győr ellen. Azt viszont nagyon sajnálom, hogy egy nagyon komoly lehetőséget mulasztottunk el ismét, valószínűleg nem véletlenek ezek, hogy nem tudunk jó döntést hozni a döntő szituációkban. Ami pozitívum, hogy a végére összeállt a védekezésünk és jött a kapusteljesítmény is. Ismét kiélezett mérkőzést játszottunk az ETO ellen, amire lehet építeni a bronzmeccsen.
Ulrik Kirkely: Azt gondolom, 40-45 percig kontrolláltuk a mérkőzést. 5-6 gólos vezetésnél le kellett volna zárnunk a meccset, de megint nem voltunk kellően pontosak ehhez. A meccs hajrájában kicsit kicsúszott az irányítás a kezünkből, a Debrecen a hét a hat elleni játékkal jól lassította a tempót és gondot is okozott nekünk. Tudtuk, hogy az ellenfelünk nagy küzdő és ezt most is bizonyította. Örülök, hogy ha nehezen is, de meg tudtuk nyerni a meccset.