2024.08.15. - 16:00

2024.08.30. - 15:00

Jöhet az élet-halál harc!

A vb eddig legjobb félideje alapozta meg a sima Szenegál elleni győzelmet.

A Montenegrótól elszenvedett vereség után egy út maradt a magyar válogatott előtt: megnyerni a hátralevő két csoportmeccsét. Az első feladat a Szenegál elleni két pont megszerzése volt, s ezt a vártnál magabiztosabban abszolválták a mieink.

A kapuban ezúttal Triffa Áginak szavazott bizalmat a kapitány, s Tóvizi Petra is ott volt a kezdőben. Ági elkapta a fonalat, átlövéseket, ziccereket védett, ennek is köszönhető, hogy néhány elrontott támadás ellenére is hamar ellépett ellenfelétől Magyarország. Hamar pályára került Vámos Petra is, majd még belül az első negyedórán érkezett Kovács Anna. Átlövőnk magabiztosan kezdett, góljain kívül az előkészítésben is jeleskedett, nagy kedvvel kézilabdázott. Tóvizi Petra védekezésben hozta a szokásos stabil produkcióját, támadásban pedig ezt a meccset is lehozta rontott lövés nélkül. Vámos Petrára sem lehetett panasz, bátran, ügyesen töltötte meg tartalommal a neki jutó időt. Triffa Ági egy hetes kivételével végigvédte az első játékrészt, méghozzá kimagasló, 52.9 százalékos hatékonysággal.

A félidei nyolcgólos előny, hamar tovább nőtt, Kovács Anna hatodik góljával a 34. percben már tízgólos volt a különbség (20–10). A folytatásban már egy kicsit a pénteki románok elleni csatára spóroltak a magyar hölgyek, de Kiss Éva teljesítményének köszönhetően nem csökkent a különbség, így az első akadályt vette a magyar csapat.

Pénteken 11 órakor jöhet a románok elleni élet-halál meccs!

MAGYARORSZÁG–SZENEGÁL 30–20 (17–9)
MAGYARORSZÁG: Triffa – Lukács V. 1, Kovacsics 2, Tomori 3, Tóvizi 2, Háfra N. 2,  Schatzl Nadine 1. Csere: Kiss É. (kapus), Vámos P. 1, Klujber 2, Szabó L. 1, Tóth G. 2, Kovács Anna 6, Márton G. 5, Faluvégi 2.