VS

DVSC

K&H Liga

Két meccslabdáról buktak el a HŐSÖK!

A serdülők szépen helytálltak az ifik karnyújtásnyira voltak a bravúrtól a korosztályos Final Four elődöntőjében.

Mindkét csapatunk a Nemzeti Kézilabda Akadémia együttesével találkoztak az I. osztályú országos bajnokság elődöntőjében. Előbb a DVSC SCHAEFFLER serdülői léptek pályára Rácalmáson, s a második félidő elejéig tartották a lépést a NEKA együttesével. Az akadémisták az első játékrész végén hat góllal megléptek (11–17), ám innen még visszakapaszkodott Márián Blanka csapata (15–17). Ekkor azonban sebességet váltott a NEKA, s végül magabiztosan nyert a remekül küzdő Loki ellen.

A szezon talán legszínvonalasabb, legizgalmasabb mérkőzését játszották az ifik az egész szezonban százszázalékos teljesítményt nyújtó  NEKA ellen. A debreceni lányok kitették a szívüket a pályára, hatalmasat küzdöttek az ország minden pontjáról összeválogatott akadémiai együttes ellen. Többször is ellépett a NEKA, de a DVSC SCHAEFFLER egy pillanatra sem adta fel. Szabó Dóra elképesztő bravúrokat produkált a kapuban Sápi Gréta és Kelemen Gréta voltak a védelem vezérei. Vámosi Panna és Poczetnyik Luca szórták a gólokat, Kozma Krisztina a padról felállva, „hideg kézzel” ejtett parádés gólt, Borgyos Panna pedig emberfeletti teljesítményt nyújtott. Az elképesztően izgalmas végjátékban 20 másodperccel a befejezés előtt Poczetnyik Luca góljával vezettünk 26–25-re, ám Kovács Noémi egyenlített. Az már így is biztos volt, hogy a DVSC SCHAEFLER az egytlen csapat a szezonban, amely ellen nem tudott nyerni a NEKA!

Következett a hetespárbaj, amely számunkra remekül kezdődött. Mi kezdtük az idegek harcát, az első párban Poczetnyik Luca nem hibázott, Szabó Dorci pedig védett. A második lövők közül Zelizi Fanni betalált, Dorci ismét hárított. Vámosi Panna kezdte a harmadik kört, s nem hibázott, így a hátralevő öt kísérletből egynek kellett volna számunkra kedvezően alakulnia…
Megszületett a NEKA első gólja a párbajban, de még nem aggódtunk, maradt két „meccslabdánk”. Következett a mezőny legjobbja, Borgyos Panna, ám ezúttal hibázott. Az újabb értékesített NEKA-hetes után már kezdtünk aggódni, de még így is maradt egy labdánk a döntőhöz. Arany Rebeka ejtése fölé ment, a NEKA pedig egalizált. Következett a „hirtelen halán”, ahol megfordult a lövési sorrend. A NEKA kezdett, méghozzá góllal, Vámosi Panna válaszolt. Az újabb sikeres NEKA-hetes után az egész meccsen kiemelkedően teljesítő Zelizi Fanni állt oda a hetesvonalra mázsás teherrel a vállán és védett az ellenfél kapusa…

Elvesztettük a drámai csatát, ám büszkék lehetünk a hősiesen küzdő, jól játszó debreceni lányokra.

Vasárnap mindkét csapatunk a bronzéremért lép pályára. A serdülők 10 órakor a Szombathely, az ifik délben a Győri Audi ETO KC ellen játszanak a harmadik helyért

I. OSZTÁLYÚ SERDÜLŐ FINAL FOUR, ELŐDÖNTŐ
DVSC SCHAEFFLER–NEKA 26–34
(13–17)
Rácalmás, 300 néző. V: Szöllősi D., Szöllősi S.
DVSC: Bágyi S. – Rácz P.., Silye N. 3, Török L. 3, HAJA D. 5, Panyi A. 4 (2), MAKÓ Z. 3 (1). Csere: Vadász A. (kapus),  CSERNYÁNSZKI L. 7, Szabó Zs., Román Zs., Kelemen D., Balogh R. 1, Bákonyi L., Tokaji E., Hadházi D. Edző: Márián Blanka.

Az eredmény alakulása. 9. perc: 6–6. 12. p.: 7–6. 20. p.: 9–14. 24. p.: 11–17. 27. p.: 15–17. 41. p.: 20–27.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4.

I. OSZTÁLYÚ IFJÚSÁGI FINAL FOUR, ELŐDÖNTŐ
DVSC SCHAEFFLER–NEKA 30–31
(12–14, 26–26) – hétméteresekkel.
Rácalmás, 400 néző. V: Fehér V. Répás G.
DVSC: SZABÓ D. – Arany R.1, ZELIZI F 3 (1), KELEMEN G. 1, SÁPI G., BORGYOS P 12 (4), PETRUS. Csere: VÁMOSI 6 (3), Poczetnyik L. 5 (1), KOZMA K 2. Edző: Győrvári Viktor

Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 14. p.: 6–6. 18. p. : 6–9. 29. p.: 11–13. 35. p.: 14–15, 48. p. : 17–21.51. p.: 21–21.55.p.: 23–22. 58. p.: 24–25. 60. p.: 26–25.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 13/9, ill. 9/6.