2024.08.08. - 16:30

2024.08.15. - 16:00

2024.08.30. - 15:00

Két pont a Viharsarokból

Bár sok hibával játszottunk, összességében magabiztosan nyertük meg a keleti derbit.

A Vipers ellen kisebb sérülést szenvedő Jovovics Jovana hiányzott, helyette Kelemen Dorina került keretbe.

Jól indult a mérkőzés, Töpfner Alexandra két értékesített hétméteresével és Vámos Petra üreskapus góljával gyorsan 3–0-ra vezettünk. A folytatásban éledezett a Békéscsaba, a lelkes hazaiak a hibáinkat kihasználva fordítottak. A védekezésünk többnyire rendben volt, ám a beállók körül nem voltunk elég határozottak. Mindeközben támadásban ziccerek sora maradt kihasználatlanul, főleg a szélekről hibáztunk bántóan sokat. Planéta Szimonetta sérülése tovább nehezítette a helyzetet, így szoros volt az első játékrész.

A folytatásban hosszú percekig nem született gól, aztán a debreceni lányok megnyugodtak. Ebben a szakaszban már bementek a szélső ziccerek, ha pedig kellett, Vámos Petra villant, így a hajrára komolyabb különbség alakult ki. A válogatott szünet előtt megszereztük a két pontot, most ez volt a legfontosabb.

TAPPE-BÉKÉSCSABAI ENKSE–DVSC SCHAEFFLER 25–32 (13–16)
Békéscsaba 600 néző. V: Kovács-Sebők, Vastag-Réti

BÉKÉSCSABA: PÁSZTOR B. – Horváth G. 2, Török F. 3, ROMÁN 6, BENCSIK 6, Gyimesi, Kukely K. 2. Csere: Szabó D. (kapus), Zagar, Bencsik-Giricz, 1 Csáki L.1, Borbély M. 3 (2), Mayer 1, Kücükyildiz, Aranyi. Edző: Rác Sándor
DVSC:  BARTULOVIC – Grosch 4, VÁMOS P. 7, Haggerty, Planéta, Szabó N. 3, Vámos M. 3. Csere: Gabriel (kapus), TÖPFNER 8 (8), Kácsor 2, Hornyák D., Füzi-Tóvizi 2, Petrus 1, Johansson, Cserrnyánszki 2, Kelemen D. Edző: Szilágyi Zoltán

Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–3. 8. p.: 5–4. 18. p.: 7–10. 24. p.: 10–12. 39. p.: 17–20. 47. p.: 20–25. 56. p.: 22–30. 58. p.: 31–24.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek:  3/2, ill. 8/8

Rác Sándor
: Örülök, hogy meccsben voltunk a BL-ben remeklő Debrecen ellen. A folytatásban a számunkra fontos mérkőzéseken is így kell játszani és akkor nem lesz gond!
Szilágyi Zoltán: A Békéscsaba jól játszott, egy percig nem adta fel a meccset, ezért elismerést érdemel. Tudtuk hogy nem leszünk csúcsformában, de ennél jobb teljesítményt vártam. A kulcspillanatokban mindig akadt valaki, aki átsegítette a csapatot a holtponton. A cél a győzelem volt, ezt elértük.