2024.08.08. - 16:30

2024.08.15. - 16:00

2024.08.30. - 15:00

Kikaptunk Romániától!

Bár szünetben még hat góllal vezetett a magyar válogatott a végén a románok örülhettek.

Csodásan kezdtek a mienk 5–0-ra és 7–1-re is vezettünk, s szünetig ki is tartptt a magabiztos előny. Ez volt az a harminc perc, amikor minden működött, kontrollálták a lányok a meccset, sokkal jobban játszottak ellenfelüknél az élet-halál meccsen.

Szünet után nagyot változott a meccs képe, a reménytelen helyzetben levő román válogatott kockáztatott, felvállalta a hét a hat ellen játékot, s egyre közelebb került a mieinkhez. egy gólra is felzárkózott. Mégis úgy tűnt, hogy meglesz a középdöntőt érő siker (vagy legalább a döntetlen, amellyel szintén mi léptünk volna tovább), hiszen a hajrához érve ismét komolyabb lett a különbség (26–23). Ekkor azonban emberhátrányba került a magyar válogatott, miután Kim Rasmussen reklamálása miatt kapott kétperces kiállítást. (A német játékvezető hölgyek valóban botrányosan ténykedtek.) Mire kiegészültünk már csak egy volt a különbség, s már nem sikerült megállítani a lendületbe jött román együttest, amely Neagu hétméteresével (erősen véleményes volt a megítélt büntető) a meccs során először vezetett, s nyert!

A magyar válogatott így nem jutott be a középdöntőbe, azaz a vb-ről nem biztosíthatja helyét az olimpiai selejtezőben. A tavalyi Eb-n elért hetedik helynek köszönhetően azonban még eljuthatunk az olimpiai kvalifikációs tornára – később bővebben kifejtjük miként.

A magyar válogatott az alsóházban az Elnöki Kupáért folytatja Japánban, vasárnap Argentína lesz az ellenfél.

ROMÁNIA–MAGYARORSZÁG 28–27 (10–16)
MAGYARORSZÁG: Bíró B. – Lukács V. 2, Kovacsics 6, Tomori 3, Tóvizi 1, Háfra N. 4, Schatzl Nadine 2. Csere: Kiss É. (kapus), Klujber, Szabó L. 6, Tóth G., Kovács Anna 1, Vámos P.1, Faluvégi