2024.08.08. - 16:30

2024.08.15. - 16:00

2024.08.30. - 15:00

Kilenc góllal vertük az MTK-t

Helyenként szépen, máskor sok hibával kézilabdázva kilenc góllal nyertünk az MTK elleni felkészülési meccsen.

Pontosan olyan volt a kék-fehérek elleni kétszer harminc perc, amilyennek a felkészülés jelen fázisában lennie kell. Szép támadások után elemi hibák következtek, de ez szinte természetes, főként a délelőtti, majd kétórás edzés után.

Az hamar kiderült, hogy a debreceni közönség kiéhezett a kézilabdára, hiszen félezren gyűltek össze az MTK elleni tesztmeccs kezdésére. Kisebb sérülés miatt ezúttal hiányzott a keretből két szélsőnk, Varsányi Nóra és Szabó Panna. Jól kezdtünk, a 13. percben 8–2-re vezettünk, néhány látványos gól után zúgott a vastaps. Aztán jöttek a törvényszerű hibák, zárkózott az MTK, félidőben 15–11-re vezettünk.

A folyatásban eleinte megint akadozott a gépezet, tovább csökkent az előny, a 41. percben 19–16 állt az eredményjelzőn. Aztán Triffa Ági ihletett pillanatainak köszönhetően a következő tíz percben csak egy gólt lőtt az MTK, s mivel ezalatt a DVSC SCHAEFFLER hatot, így újra nőtt a különbség. A meccs végére minden debreceni mezőnyjátékos betalált, a közönség pedig vastapssal búcsúztatta a lányokat.

DVSC SCHAEFFLER–MTK BUDAPEST 31–22 (15–11)
Debrecen 500 néző. V: Héjjas, Kránitz

DVSC: Oguntoye – Arany 1, Kovács Anna 2, Tóvizi 4, Deszpotovics 6, Bulath 2 (1), Vantara-Kelemen 2. Csere: Triffa, Szabó D. (kapusok), Vámos P. 1, Borgyos 2, Karnik Sz. 3, Karsten 3 (2), Bordás 2, Petrus 2,  Poczetnyik 1,
MTK: Suba – Dávid-Azari 1, Mihályffy 1, Tóth E. 4 (2), Dakos, Gerháth 3, Fekete B. 1. Csere: Sági (kapus), Szabados G., Pál T. 9 (2), Sallai N. 1, Szöllősi-Zácsik 1, Zsiborás, Juhász E. 1, Horváth D.,

Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 7/5