2024.11.13. - 18:00

K&H Liga

2024.12.29. - 18:00

Könnyed siker a nyitányon

Az belső percek feszültsége után összeállt a védekezés, így gyorsan eldőlt a két pont sorsa. Magabiztos, helyenként látványos játékkal szerezte meg a bajnoki rajton a két pontot a DVSC SCHAEFFLER.

Az első mindig különleges, talán ez érződött a mérkőzés kezdetén a debreceni lányokon. Kapkodtunk, ziccereket rontottunk, miközben ebben a periódusban még nem állt össze a védekezés. Negyedóra múltán aztán nagyot változott a játék képe. A Vasas már nem tudott könnyű gólokat szerezni, jószerivel lövőhelyzetig sem jutottak a vendéglátók, ha mégis, ott volt a kispadról remekül beszálló Catherine Gabriel.

Így már szünetig megnyugtatóra duzzadt a különbség, a folytatásban pedig gyorsan eldőlt minden lényegi kérdés. Beállóink könnyen kerültek helyzetbe és jó százalékkal értékesítették is azokat, Vámos Míra változatosan lőtt, nem volt gyenge pontja  a csapatnak. A végjátékban már csak a különbség volt kérdéses, végül 15 góllal nyertünk a nyitányon, ami bíztató a folytatásra nézve.

VASAS SC– DVSC SCHAEFFLER 2439 (11–17)

Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, 300 néző. V: Héjj, Kónya.
VASAS: Mészáros – Domokos 1, Ferenczy D., FARKAS J. 6 (2), Dombi, SZILOVICS 6, Oláh 1. Csere: ZSIGMOND (kapus), NAGY N. 5 (1), Fodor N. 2, Boldizsár 1, Juhász F., Varjas 1, Szabó L. 1. Edző: Konkoly Csaba
DEBRECEN: Bartulovic – Grosch 3, Sercein-Ugolin 3, FÜZI-TÓVIZI 7, Thorleifsdóttir 2, Tóth N. 1, Petrus 3. Csere: GABRIEL (kapus), JOVOVICS 2, HAGGERTY 3, SZABÓ N. 4, Hornyák D., Dramac 2, Juhász K., Töpfner 4 (2), VÁMOS M. 5. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–4. 14. p.: 8–8. 24. p.: 10–14. 40. p.: 14–24. 51. p.: 17–34. Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/3, ill. 2/2
Konkoly Csaba: – Végig dominánsan játszott a a tavaly BL-ben szereplő, Európa Liga induló. DVSC. Nekünk nem a Debrecent kell legyőznünk, számunkra csak ezután kezdődik a bajnokság.
Szilágyi Zoltán: – : Az első meccs mindig speciális, volt a játékosokban feszültség ez látszott az első percekben. Elsősorban védekezésben volt problémánk, ahogy összeálltunk hátul sikerült megnyugtató előnyre szert tennünk. A második félidő bizonyos periódusaiban felszabadult örömjátékot produkáltunk. Annak örülök, hogy erős volt a beálló játékunk. Bízom benne, hogy ezt így tudjuk folytatni!