2024.08.15. - 16:00

2024.08.30. - 15:00

Küzdöttünk, játszottunk, nyertünk!

Nem volt egyszerű megtörni a remekül küzdő MTK-t, de sikerült, így fontos két pontot szereztünk.

Idegesen kapkodva kezdtük a meccset, a bizonyítási vágy sokszor hibákat eredményezett. Az első játékrész derekán aztán beindult a gépezet, s bár a vendégeknél Karnik Szabina elképesztő formában játszott az első harminc percben, így is sikerült előnnyel fordulni.
A folytatásban sikerült növelni az előnyt, ám az MTK kapaszkodott, így élvezetes, küzdelmes meccset láthatott a Hódos közönsége. A hosszú sérülése után visszatérő Karina Jezsikava villanásai, Anna Punyko gólerőssége, Lajtos Nóri védései, Csáki Viki magabiztossága és a csapat küzdőszelleme lassan megtörte a lelkes, szimpatikus vendégeket.

DVSC-TVP – MTK BUDAPEST 30–27  (15–13)
Debrecen, 1100 néző. Vezette: B. Pech, Vágvölgyi

DVSC: Horváth-Pásztor – VARSÁNYI 4, PUNYKO 7, Grigel 4, Sirián 1, Deszpotovics, Vantara-Kelemen 1. Csere: LAJTOS (kapus), Zamfirescu 1, CSÁKI 4 (3), Hajduch 1, JEZSIKAVA 3, Tóvizi, Hársfalvi 2, Pálsdóttir 2. Edző: Vida Gergő
MTK: Terenyi – Slakta 2, KARNIK 11 (4), Tóth E. 2, DAKOS 5, Termány 3, Szádvári 2Csere: Hlogyik (kapus), Kovács G. 2, Gorilszka, Barna, Sallai, Kuti, Valovics, Juhász E.  Edző: Golovin Vlagyimir.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 9. p.: 6–4. 13. p.: 9–5. 24. p.: 13–9. 32. p.: 17–13. 40.p.: 20–18. 46.p.: 24–19. 52.p.: 25–23. 57.p.: 29–23.
Kiállítások: 8, ill. 16 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4.

Vida Gergő: – A második félidőben az előny birtokában elvitt minket a hév, ezzel pedig magunkra húztuk az MTK-t. Mélyről indult a közös munkánk a csapattal, de most már egyre jobban lépegetünk előre. Mindenkitől egy kis türelmet kérnék, dolgozunk keményen, a lányok mindent megtesznek, de az nem egy pár hét, hogy minden összeálljon.
Golovin Vlagyimir: – Nehéz mérkőzés volt. Így terveztük a játékot, csak más végeredménnyel. Hamar háromgólos előnyre tett szert a Debrecen, és ezt meg is tudta tartani. A pontszerzéshez szinte tökéletes játék kellett volna.