VS

POD

2024.08.30. - 15:00

Látványos játék, könnyed győzelem

Hamar eldőlt a sereghajtó elleni mérkőzés, a debreceni lányok nagy kedvvel kézilabdázva szerezték mega a két pontot.

Hamar beindult a Loki-henger, 2 perc 29 másodperc telt el, amikor Planéta Szimonetta duplája és Mariana Costa gólja után időt kért a vendégek vezetőedzője, Bár pontos kimutatás vélhetően nincs, ez világrekord közeli gyorsaságú időkérés lehet. A folytatásban sem fékezett a DVSC SCHAEFFLER, az ellenállhatatlanul játszó Szimó ötödik találatával a 15. percben már 11–5-re vezettünk. Jól mozogtak a szélsőink, Mariana Costa a góljai mellett fontos labdákat szerzett, míg Vámos Míra bemutatta teljes ejtésrepertoárt, méghozzá elhibázott lövés nélkül. Poczetnyik Luca kipókhálózta a bal felső sarkot, Vámos Petra pedig a múlt hetinél óvatosabb játékkal is tanári módon osztogatott.

A félidei kilencgólos előny hamar tovább nőtt, s bár a védekezés messze volt a tökéletestől, mindezért kárpótolta a közönséget a látványos támadójáték. Az izgalommentes hajrát Csenyánszki Liliána talpról elengedett sistergős bombája tett emlékezetessé, a 45. debreceni gólt pedig a dudaszó pillanatában lőtte Kovács Anna.

Tudjuk, a folytatás ennél jóval nehezebb lesz, de jó volt mosolygós, jókedvű játékoskát látni a meccs után

DVSC SCHAEFFLER–HUNGAST SZOMBATELYI KKA 45–29 (23–14)
Debrecen 700 néző. V: Asztalos B., Szalay Z.

DVSC: Csapó Kyra – M. COSTA 4, PLANÉTA 6, Vámos P. 4, Tóvizi 3, Jezsikava 4 (1), VÁMOS M. 8 Csere: Giegerich (kapus) Kovács Anna 2, POCZETNYIK L 4., Szabó N. Hornyák D., Bordás 3, Arany 3, Petrus, Csernyánszki 2 (1). Edző: Szilágyi Zoltán
SZOMBATHELY: Balog J. – Gehorghe 3 Szekerczés 2, Gorilszka 3, Sztosicc, PŐDÖR R. 7 (3), Csire 3. Csere: Christe (kapus), Szendrei 3, Virág N., Pődör B. 4 (1), Horváth P. 3, Szmolek, Horváth A., Bíró D. 1. Edző: Pődör Zoltán

Az eredmény alakulása. 3. perc 3–0. 11. p.: 8–3. 17. p.: 12–5. 26. p.: 20–10. 33. p.: 26–14. 45. p.: 34–21. 55. p.: 40–27.
Kiállítások: 6, ill, 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 7/4

MESTERMÉRLEG
Szilágyi Zoltán: Örülök, hogy nagy keddvel, jól játszott a csapat. A támadójátékunkkal teljesen elégedett lehettem a 45 lőtt gól önmagáért beszél, talán ez ment a védekezés rovására, ezzel a játékelemmel csak az első tíz percben lehettem elégedett.
Pődör Zoltán: Osztálykülönbség volt a két csapat között. Jobb védekezésre és kapusteljesítményre lett volna szükségünk. Próbáljuk folytatni, amit elkezdtünk, továbbra is szeretnénk minél több fiatal, szombathelyi játkéost beépíteni a csapatba!