2024.08.08. - 16:30

2024.08.15. - 16:00

2024.08.30. - 15:00

Magabiztos győzelem az első tesztmeccsen

A felkészülés jelen fázisának megfelelő színvonalú meccsen győzte le a DVSC SCHAEFFLER 13 góllal a Nagybányát.

Mariana Costa találatával indult a felkészülés első edzőmérkőzése. Mindkét együttes kemény munkából érkezett, így sok volt a hiba – szerencsére nálunk azért jóval kevesebb –, így 4–4 után elhúztunk, s az első negyedóra végére már négy egységnyivel jártunk előrébb. A folytatásban is folyamatosan nőtt a különbség, köszönhetően a többnyire feszes védekezésünknek és a jobb helyzetkihasználásunknak.

A második félidő elején Hámori Konszuéla góljával vezettünk először tízzel (22–12), s a meccs végéig még tovább nőtt az előnyünk. Így magabiztosan nyerte meg csapatunk a 2022/23-as szezon első tesztmeccsét.

A DVSC SCJAEFFLER jövő hétfőn elutazik Balatonboglárra, ahol szombatig edzőtáborozik a csapat. Szilágyi Zoltán tanítványai itt játsszák következő edzőmérkőzésüket, július 26-án, kedden, 16:30-kor a Mosonmagyaróvár ellen.

DVSC SCHAEFFLER – HCM BAIA MARE (román) 39 –26 (20 –11)
Gabriel – M. Costa 4, Hámori K. 4, Hornyák D, Tóvizi 4, Vámos P. 2, Petrus 2. Csere: Torda (kapus) Bordás 1, Vámos M. 1, Kácsor Töpfner 11 (6), Planéta 5 (1), Jezsikava 3, Szabó N. 2.