VS

POD

2024.08.30. - 15:00

Magabiztos győzelem Svájc ellen

Az első félidő végén még csak két góllal vezetett a magyar női kézilabda válogatott, a második játékrészben azonban nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt és végül fölényesen győzte le Svájcot az EHF EURO Cup mérkőzésen.

Idén először lépett pályára a magyar női kézilabda válogatott, amely Tatabányán Svájcot fogadta az EHF EURO Cup harmadik fordulójában. Két mérkőzés után két ponttal álltak a mieink, Norvégia ellen Debrecenben szenvedtünk hétgólos vereséget, majd legyőztük idegenben Ausztriát.

Vámos Petra góljával indult a mérkőzés, az ötödik perc elején 3-1-re vezettünk, ám a hetedik minutumban már döntetlen volt az állás. Ritmust váltott a magyar csapat, Vámos jól osztogatott ebben az időszakban, a félidő derekán már 9-4-re vezettünk. Ekkor a vendégek mutatták meg azt, hogy az elmúlt időszak jó eredményei nem véletlenül jöttek össze. Kapusuk, a kiválóan beszálló Dokovic védéseinek is köszönhetően két gólra zárkóztak a félidő végére.
Az első harminc perc visszafogottabb játéka után a második játékrész elején egyértelműsítette szándékát a magyar csapat, amely hét perc alatt további négy góllal növelte előnyét. Az igazi „roham” 26-19 után következett, rögtön Füzi-Tóvizi percekkel, sáncolt, üres kapus, majd lerohanásból szerzett találatot is jegyezhettünk beállónk neve mellé, így az 51. percben már 34-20-ra vezettünk. A hajrában már nem nőtt a differencia, sőt még egy gólt faragtak a vendégek, 38-26-ra győztünk az EURO Cup harmadik fordulójában.

Szombaton Svájcban ismét összecsapnak a felek, Üblingenben is a győzelem megszerzése lesz Golovin Vlagyimir együttesének célja.

MAGYARORSZÁG–SVÁJC 38–26 (16–14)
Multifunkciós Csarnok, Tatabánya 3022 néző. V: R. Losak, A. Novikov (ukránok)

MAGYARORSZÁG: Böde-Bíró – Győri-Lukács 2, Vámos P. 3, Papp 4, Bordás 2, Kuczora 10 (5), Szöllősi-Schatzl 1. Csere: Szemerey (kapus), Simon 4, Kácsor, Albek 3, Pásztor 1, Debreczeni-Klivinyi 2, Füzi-Tóvizi 3, Márton, Faluvégi 3.
Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/5.