POD

2024.08.30. - 15:00

Megharcoltunk a két pontért

Hatalmas csatában győztük le a Dunaújvárost!

Bár a férfiválogatott vb-negyeddöntője miatt a szokottnál kevesebben voltak a lelátókon, a hangulatra így sem lehetett panasz. Változatos első félidőt pordukáltak a csapatok, a hektikus harminc perc végén egy góllal vezettek a vendégek.A folytatásra alaposan feljavult a DVSC-TVP védekezése, s támadásban is mindig akadt, aki vállalkozott, s eredményesnek bizonyult. A kiélezett végjátékban két labdaszerzésnek köszönhetően szereztük előnyt, s ezt már meg is őriztük a végéig. Így megszereztük a roppant fontos két pontot, s ezzel meg is előztük a Dunaújvárost: Ennek megfelelően ünnepelt a Hódos lelátója.

Ez tényleg szép volt lányok!

DVSC-TVP DUNAÚJVÁROSI KKA 3029 (13–14)
Debrecen, 1000 néző. Vezette: Herczeg, Südi

DVSC: Horváth-Pásztor – Varsányi 3, Punyko 4, GARBUZ 4, SIRIÁN 4, DESZPOTOVICS 4, KELEMEN 5.Csere: LAJTOS (kapus), CSÁKI 5 (4), Tóvizi 1, Tóth M., Siska, Pénzes, Marincsák, Szabó D. Edző: Tone Tiselj

DKKA: OGUNTOYE – KLUJBER 9 (1), KOVÁCS ANNA 9, Karnik 1, Cifra 1, SZALAI 6, Molnár B. Csere: Csapó (kapus), Kudor, Takács D., Hornyák B. 1, Rácz–Vincze 2, Nick, Edző: Zdravko Zovko

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 12. p.: 4–7. 19. p.: 7–7. 24. p.: 10–9. 37. p.: 16–18. 48.p.: 21–23. 53.p.: 27–24.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 4/1

MESTERMÉRLEG
Tone Tiselj: – Újabb nehéz mérkőzés en vagyunk túl, ráadásul a bajnoki menetrend is kihívásokat tartogat számunkra. Így elég küzdelmes megtalálnunk a formánkat, de minden igyekezetünkkel ezen vagyunk, és leszünk. Védekezésben rosszabb teljesítményt nyújtottunk, mint szoktunk, a jobb rotációs lehetőségeinkkel nyertük meg a mérkőzést. Köszönet a játékosoknak, az egész stábnak, a szurkolóknak. A DVSC így együtt alkot egy nagy családot, ettől vagyunk erősek!
Zdravko Zovko: – Kemény, küzdelmes meccset játszottunk. Az első félidőben mi voltunk a jobbak, a második játékrészben pedig a Debrecen. A második félidei rossz védekezésünkön úszott el a győzelem. Emellett becsülettel küzdött a csapat, de összességében sok hibát vétettünk, és ez nem fért bele.