2024.11.13. - 18:00

K&H Liga

2024.12.29. - 18:00

Megküzdöttünk érte: győzelemmel debütált Kudor Kitti!

Küzdelmes hatvan perccel és ami a legfontosabb, győzelemmel mutatkozott be a magyar kézilabdázás legfiatalabb női élvonalbeli edzője Kudor Kitti!

Az már az első percekben látszott, hogy a védekezés – csakúgy, mint a mosonmagyaróvári találkozó második félidejében – rendben van, a vendégek az első öt percben nem találták az utat a debreceni kapu felé. A csapatkapitány, Vantara-Kelemen Éva szerezte a Kudor-éra első Loki-gólját, aztán a másodikat is, 2–0-ra vezettünk, ám jött egy kis rövidzárlat és fordított a jól felkészített, keményen harcoló Kisvárda. Az első félidő hajrájáig felváltva vezettek a felek, a szünet előtti percek azonban nekünk sikerültek jobban, Tóvizi Petra duplájával és Jelena Deszpotovics találatával 9–10-ről lett 12–10.

A folytatásban lett volna esély döntésre vinni a dolgot, mint ahogy a vendégeknek is akadt lehetősége arra, hogy még szorosabbá tegyék a meccset, ám a két kapuban remeklő Csapó Kyra és Pásztor Bettina megakadályozta ezt. A védekezés továbbra is nagyon rendben volt a támadásokba azonban csúszott néhány hiba, ám a legfontosabb pillanatokban mindig akadt egy megvillanó kéz. Hol Kovács Anna, hol Vámos Petra rángatta ki a csapatot a gödörből, Bánfai Kíra a legkritikusabb szituációban lőtte be a ziccerét, a legvégén pedig Petrus Mirtill két, Bordás Réka és Jelena Deszptovics egy-egy gólja döntötte el a még nyitott kérdéseket.

Kudor Kitti tehát győzelemmel debütált a Loki kispadján, a csapat pedig visszavágott az ősszel, Kisvárdán elszenvedett vereségért.

DVSC SCHAEFFLER– KISVÁRDA MASTER GOOD SE 2521 (12–10) Debrecen, zárt kapuk mögött. V: Bujdosó, Horváth V.
DVSC: CSAPÓ KYRA – Arany, KOVÁCS ANNA 5, Vámos P. 3, TÓVIZI 4, Hornyák D. 2 (1),Vantara-Kelemen 2 Csere: Giegerich (kapus), Deszpotovics 3, PETRUS 2, Bordás 1, Bánfai 2,Csernyánszki 1
Edző: Kudor Kitti
KISVÁRDA: PÁSZTOR B. – Udvardi 2, HABÁNKOVÁ 4, SZABÓ NINA 4 (2), Dombi L. 2, Siska 2,Milosevics 3. Csere: Termány, Mihállfy 1, Bouti 1, Dombi K. 2. Edző: Bakó Botond

Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–0. 9. p.: 2–3. 13. p.: 4–3. 17. p.: 4–5. 24. p.: 9–8. 26. p.: 9–10. 37. p.: 14–13. 43. p.: 17–14. 48. p.: 17–16. 55. p.: 20–17.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 2/2

Kudor Kitti: –fizikailag is és szellemileg is nehéz volt az elmúlt két hét számunkra. Jóformában lévő Kisvárdát fogadtunk, védekezésben azonban mindent úgy csináltunk, ahogy megbeszéltük, stabilak voltunk, ez volt aa siker kulcsa.
Bakó Botond: – Nehéz meccs volt. Az a csapat győzött, amely kevesebb „olcsó labdát” adott a másiknak. Magunkat hibáztathatjuk csak, sok technikai hibával kézilabdáztunk, nem mellesleg kihagytuk a ziccereinket.