2024.08.30. - 15:00

Megszenvedtünk érte, de megvan sorozatban a hetedik győzelem!

A remekül játszó NEKA nagyon megnehezítette a dolgunkat, de végül a hajrában sikerült megszerezni a két pontot.

Szimó akcióban

Nehezen indult a meccs, az első tíz perc egy vadnyugati pisztolypárbajhoz hasonlított, ahol tüzelnek a felek, de nem töltenek. Aztán a félidő derekán kicsit lehiggadt a csapat, Vámos Petra kezébe vette a dolgok irányítását, így gyorsan négygólosra nőtt a debreceni előny (12–8). Nem volt meglepetés, hogy Bakó Botond időt kért, ráadásul a következő percek eseményei azt mutatták, hogy nem volt haszontalan a játékosokkal töltött egyperces diskurzus. Számunkra rémálommal felérő tíz perc következett, ezt a periódust 8–1-re (!) nyerték meg a vendégek, s bár a játékrész hajrájában sikerült faragni a hátrányból, egy gólos NEKA-előnnyel térhettek pihenőre a csapatok.

A hektikus második félidőben felváltva vezettek a csapatok, az mindenesetre ijesztő volt, hogy a hajrához közeledve is nagyon közel voltak a vendégek. Volt okunk az aggodalomra, amikor az 54. percben 28–27-es állásnál kettős emberhátrányba kerültünk, ám ekkor szerencsére akadt néhány vezére a csapatnak. Előbb Catherine Gabriel védett ziccert, majd Vámos Petra lőtt gólt még kettős hátrányban. Francia kapusunk 29–27-nél büntetőt hárított, majd Petrus Mirtill gólja tette megnyugtatóvá a különbséget három perccel a vége előtt. Innen már nem volt visszaút a remekül küzdő és játszó boglári akadémisták számára, mi pedig a visszafogottabb teljesítmény ellenére annak mindenképpen örülhetünk, hogy sorozatban hetedik meccsét nyerte meg a DVSC SCHAEFFLER.

DVSC SCHAEFFLER–NEKA 32–29 (15–16)
Debrecen 800 néző. V: Asztalos, Szalay

DVSC: GABRIEL – Töpfner 3 (3), Szabó N,  Füzi-Tóvizi 3, PLANÉTA 7, VÁMOS P. 10, VÁMOS M. 5. Csere: Bartulovic (kapus), Kácsor 1, Johansson, Haggerty, Jovovics 1, Csernyánszki 1, Grosch, Petrus 1. Edző: Szilágyi Zoltán

NEKA: ZAJ – Molnár D. 3, Lapos 1, Bató 2, Alaxai 1 FARAGÓ L. 6 (2), Wald 1. Csere: Csapó K. (kapus), KECELI-MÉSZÁROS 4, Petruska, Kriston, MUNTENAU-KORODI 4, Matucza 2, Berei 3, Fazekas V. 2 (2). Edző: Bakó Botond

Az eredmény alakulása: 8. perc 3–4. 19. p.: 12–8. 27. p.: 13–15. 36. p.: 18–19. 48. p.: 24–23. 54. p.: 28–27.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/4

MESTERMÉRLEG:
Szilágyi Zoltán:
Tudtuk, hogy a NEKA rengeteget fejlődött a szeptemberi egymás elleni meccsünk óta, el is mondtam a lányoknak ezt az öltözőben. Amikor az első játékrészben négy góllal vezettünk, túlságosan megnyugodtunk, a vendégek pedig megérezték a lehetőséget, s remek peridósut produkálva fordítottak. Örülök, hogy a végjátékban akadt néhány jó teljesítmény és ennek köszönhetően megszereztük a két pontot.
Bakó Botond: A lányok a szívüket, lelküket kitették a pályára, ennek köszönhetően remekül helyt álltunk a BL-ben szereplő debreceniek otthonában. A hajrában aztán a Lokinál jött a remek kapusteljesítmény, s végül győzött a rutinosabb hazai együttes. Ezzel együtt elégedettek lehetünk, hiszen a csapat fejlődik, s még rengeteg feladat vár ránk.