2024.08.15. - 16:00

2024.08.30. - 15:00

MEGVAAAAAN!

Óriási csatában harcolta ki a négy közé jutást a DVSC-TVP.

Feledtetni az MTK elleni vereséget. Ez volt a célja a csapatnak, a debreceni szurkolótábor pedig odaállt a lányok mögé. Álomszerűen kezdődött a találkozó, a sérülése után visszatérő Karina Jezsikava vezérletével 4-1-re elhúzott a Loki. Az emberelőnyök kihasználásával ismét problémák adódtak, ezzel együtt csak egyenlíteni tudtak a vendégek.

A második félidőben elúszni látszott a meccs, 17-14-re megléptek az érdiek. Ekkor azonban újra segített a Hódos varázsa. Alig két perc alatt egyenlített a DVSC-TVP s ez a tény talpra ugrasztotta a csarnok higgadtabb felét is.
Az utolsó tíz perc maga volt a tömény izgalom. Felváltva vezettek a csapatok, így érkeztünk meg a hajrához. 21-20-ra vezettek az érdiek, amikor Csáki Viki lőhetett büntetőt, s a kiélezett helyzetben pimaszul megejtette Szvetlana Gridnyevát. Belül az utolsó percen, 21-21-nél újra Csáki Vikin volt a világ szeme. Ezúttal „csak” belőtte a hetest, a CSAPAT pedig kivédekezte az Érd utolsó támadását. Ezzel pedig a Magyar Kupa négyes döntőjébe jutott a DVSC-TVP. Tone Tiselj hason csúszva ünnepelte a továbbjutást, a lelátón elkezdődött a fieszta.
A négyes döntő sorsolását kedden tartják a Magyar Kézilabda-szövetségben.

DVSC-TVP–ÉRD 22–21 (10–10)
Debrecen, 1200 néző Vezette: Andorka, Hucker
DEBRECEN: HORVÁTH-PÁSZTOR – Varsányi 1, Garbuz 2, DESZPOTOVICS 2, Sirián 2, JEZSIKAVA 5, Kelemen 3. Csere: PÉNZES, CSÁKI 5 (5), Marincsák 1, Siska, Tóth M. 1, Tóvizi Edző: Tone Tiselj
ÉRD: Janurik – Gulyás 1, KISS N. 3, Szabó L., Signaté, KLIVINYI 6, Fekete B. Csere: STOJAK, Gridnyeva (kapusok), Krpezs 1 (1), A. Bulatovics 1, Kisfaludy, M. GONZÁLEZ 6 (2), Barján 1, Araújo 2. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–1. 12. p.: 5–4. 17. p.: 7–7. 24. p.: 9–7. 36. p.: 12–13. 43. p.: 14–17. 48. p.: 19–18. 54. p.: 20–21
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill.3/3.

Tone Tiselj: – Nehezen jutottunk el idáig a kupában, ráadásul fáradtan álltunk neki az összecsapásnak. A szurkolóinknak nem okozhatunk csalódást, végig kell küzdenünk minden mérkőzést. Ez ma sikerült is, örülök a győzelemnek.
Szabó Edina: – Gratulálok a debrecenieknek, és sok sikert kívánok nekik a Final Four-ban. Itt be is fejeztem!