2024.05.22. - 18:00

K&H Liga

2024.05.25. - 17:00

Nagy pofon a rivális otthonában

Hiába kezdtük jól a mérkőzést a Mosonmagyaróvár otthonában, az első félidő derekán elvesztettük a fonalat, innen pedig már nem volt visszaút, hétgólos vereséget szenvedtünk.

Telt ház várta a csapatokat az UFM Arénában és az első percekben nem lehetett okunk panaszra. Feszes volt a védekezés, s az 5. percben Hámori Konszuéla saját térfeléről lőtt góljával 3–2-re vezettünk. A meccsen először és sajnos utoljára.

Több, mint öt percig nem talált be egyik csapat sem, már a 11. percben jártunk, amikor Tóth Gabriella megtörte a gólcsendet. Ezután olyan bő tíz percet láthattunk, ahol gyakorolhattuk, az emberhátrányos játékot, s ezt kihasználták a jól kézilabdázó hazaiak. 13 percből nyolcban kevesebben voltunk a pályán, így három góllal járt előrébb az MKC. A minket sújtó ítéletek mellett tettünk is azért, hogy szünetig nőjön a különbség, ziccereket és hétmétereseket hibáztunk, így félidőben már öttel vezetett a vendéglátó.

Sajnos szünet után sem sikerült újra elkapni a fonalat, nyílt az olló. Akkor ment el végleg a hajó, amikor egy Petrus Mirtill nyakára mért ütés után elmaradt a kiállítás, a másik oldalon pedig Vámos Petra kapott kétperces büntetést egy sima mezőnyfaultért. Sajnos megtörtünk, ez pedig nem fért bele egy jól formában levő, ezen az estén remekül kézilabdázó Mosonmagyaróvár ellen. Villogtak a hazaiak lövői, míg mi ne tudtunk betalálni a távoli zónából. Már 11 góllal is vezetett az MKC, s bár a hajrában sikerült kozmetikázni az eredményen, összességében megérdemelten nyert a kisalföldi együttes.

A sebek nyalogatására nem marad sok idő, hiszen szombaton fontos BL-meccs vár a lányokra a montenegrói Buducsnoszt ellen, a Hódosban.

MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁR – DVSC SCHAEFFLER 30-23 (14-9)
Mosonmagyaróvár,
 UFM Aréna, 1000 néző. V: Hargitai, Markó
MKC:
 SZEMEREY – Udvardi 1, PÁSZTOR N. 3, ALBEK 4,  I. IVANCOK 3, Tóth G. 1, Stranigg 2. Csere: Hadfi (kapus), TÓTH E. 8 (4), TÓTH N. 7, Faragó, Varga E., Schatzl N. 1, Lancz. Edző: Gyurka János
DVSC:
Gabriel– Töpfner 1, Hámori K. 3, Haggerty 1, VÁMOS P. 3, Kácsor 3 (2), PETRUS 5. Csere: Bartulovic (kapus), 1, Planéta 1, M. Costa, Füzi-Tóvízi, Jovovics 1,, Csernyánszki 2 (1). Grosch, Vámos M. 2, E. Johansson. Edző: Szilágyi Zoltán

Kiállítások: 10 perc, ill., 14 perc.
Hétméteresek:
4/4, ill., 7/3
Az eredmény alakulása:
5. perc: 2–3, 11.p: 3–3, 14.p: 7–5, 20.p: 8–6, 24.p: 11–8, 29.p: 13–8, 30.p: 14–9, 35.p: 17–10, 40.p: 21–13, 46.p: 24–15, 49.p: 25–15, 53.p: 28–17, 59.p: 30–22

Gyurka János:
 Arra készültünk, hogy a DVSC nagyon jól egy–egyező játékosai ne tudjanak könnyen gólt szerezni. A védekezésünkkel irányítottuk a játékot, és ebben kulcsfontosságú szerepe volt Szemerey Zsófi bravúrjainak. Ez lökést adott nekünk, és az is, hogy Tóth Niki beállt, és rögtön szélesebb lett a játékunk. Fontos volt a szerepe, hiszen átbillentünk, és már könnyebb gólokat is tudtunk szerezni. Dicséretes a kollektíva, a lányok hisznek abban, amit csinálnak, hisznek egymásban. A második félidőben tovább diktáltuk a tempót, gyors gólokat szereztünk, így tovább nőtt az előnyünk. A végjátékban kiengedtünk, ennek nem örülök, annak viszont igen, hogy szinte mindenkinek játéklehetőséget tudtunk adni. A győzelem mellett örömteli, hogy Lancz Barbora visszatért, már teljes értékű munkát végez. Az ő formába hozása is fontos feladatunk.
Szilágyi Zoltán
 Kifejezetten jól kezdtünk. Hátul stabilak voltunk, támadásban pedig megvoltak a helyzeteink, de nem értékesítettük ezeket. Éreztem, hogy ez megbosszulhatja magát és így is történt. A kihagyott helyzetek elbizonytalanítottak minket, így pedig egyre nagyobb lett a különbség. Elvesztettük a fonalat, és nem tudtunk visszajönni a mérkőzésbe. Az átlövéseink sem működtek, és később már az egy–egy elleni szituációink sem. Mosonmagyaróváron ki lehet kapni, de csalódott vagyok, mert jobb játékra számítottam, támadásban és védekezésben is. Megérdemelten nyertek a hazaiak.