VS

POD

2024.08.30. - 15:00

Négy győzelem számokban

Túl vagyunk a bajnokság első szakaszán, most a válogatottaké a főszerep. A bajnoki szünetben az eddigi mérkőzések érdekességei között szemezgettünk.

A DVSC SCHAEFFLER négy hazai mérkőzéssel kezdte a 2022/23-as szezont, s mind a négy találkozóját meg is nyerte a csapat. Sorrendben az Alba-Fehérvár (33–23), az MTK-Budapest (31–24), a Dunaújvárosi KKA (40–27) és a Mosonmagyaróvár (30–24) ellen szerzett két pontot a csapat. A debreceni lányok nem csak a meccseket nyerték meg, hanem mind a nyolc félidőben több gólt szereztek ellenfelüknél.

A házi góllövőlistát az eddig 22 találatig jutó Kácsor Gréta vezeti, Töpfner Alexandra (21) és Planéta Szimonetta (18) előtt. Az akciógólokat tekintve is Gréti a legeredményesebb (18), Szimó (16) és az egyaránt 13-13 gólos Töpfner Alexandra és Vámos Míra előtt. A debreceni lányok eddig 20 hétméterest lőttek, ebből 14 lett gól, ez 70 százalékos hatékonyság. Érdekesség, hogy a tavalyi szezon hetesmutatója is éppen 70 százalékos volt.

Minkét kapusunknak akadt egy-egy kiemelkedő produkciója, Catherine Gabriel az MTK ellen hárította a kapujára tartó lövések 40.5 százalékát (15/37), Torda Vanessa pedig a Mosonmagyaróvár ellen védett 44 százalékos hatékonysággal (4/9).

A legtöbb időt francia kapusunk, Catherine Gabriel töltötte a pályán (2 óra 46 perc 3 másodperc). A mezőnyjátékosok közül Bordás Réka szerepelt a legtöbbet (2:13:38), ebben a mutatóban Petrus Mirtill a második (2:07:13) és Töpfner Alexandra a harmadik (2:06:21). Két óránál többet töltött még a pályán Vámos Petra (2:03:43) és Hámori Konszuéla (2:00:08). Egy mérkőzésen belül a legtöbb időt Petrus Mirtill és Mariana Costa töltötte a pályán. Balszélsőnk az MTK, brazil légiósunk a Mosonmagyaróvár elleni találkozót játszotta csere nélkül végig.

A DVSC SHAEFFLER a legnagyobb rohamot a Mosonmagyaróvár ellen produkálta: az első játékrész végén, illetve a második félidő elején 13 perc 7 másodpercig nem kaptunk gólt, eközben lőttünk tízet, így lett 8–12-ről 18–12 az eredmény.

Az eddigi négy meccsen összesen 27 perc 56 másodpercig voltunk hátrányban. Az Alba és az MTK egyaránt 1–0-ra vezetett – a meccsen először és utoljára – a fehérváriak 59 a fővárosiak 47 másodpercig voltak előnyben a Hódosban. A Mosonmagyaróvár viszont megszerezte a vezetést és 26 perc 10 másodpercig tartotta is azt. Planéta Szimonetta találatával 12-nél értük utol a vendégeket, s innen már nem volt kérdés…