2024.08.08. - 16:30

2024.08.15. - 16:00

2024.08.30. - 15:00

Nem volt esélyünk

Sima vereséget szenvedtünk a nyáron alaposan megerősített Siófok otthonában a bajnoki rajton.

Amikor Tóvizi Petra góljával a 15. percben egyenlítettünk (4–4), akkor úgy tűnt, akár szoros is lehet a mérkőzés. Ám a követező tíz percben a hazaiak egy 9–1-es rohammal elléptek, s ezzel el is dőlt a mérkőzés.

A folyatásban már csak a különbség volt kérdéses, akart, küzdött a csapat. de nem sikerült megállítani a lendületben levő Siófokot, amely a második félidőben is növelte előnyét. Számunkra Tóvizi Petra öt gólja jelenthet vigaszt, valamint az, hogy sporttörténelmi meccsnek voltunk szenvedő alanyai. Az SKC-.nál ugyanis egyetlen gólt sem szerzett, sőt pályára sem lépett olyan játékos, aki Magyarországon született…

SIÓFOK KC– DVSC-SCHAEFFLER 35–18 (16–6)
Siófok, 1000 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
SIÓFOK: SILJE SOLBERG – Böhme 6, M. González 1, NZE-MINKO 5 (1), Drabik 1, KOBETIC 9 (2), Aoustin 3. Csere: Dedu (kapus), Geiger, Jezic 4, Janjusevics 4, Hmirova 1, al-Gaui 1, Perianu. Edző: Tor Odvar Moen
DEBRECEN: Triffa – Varsányi 1, Deszpotovics 5, Grigel, Tóvizi 5, Zamfirescu 1, Vantara-Kelemen 2 Csere: Szabó D. (kapus), Bulath, Kovács Anna 4 (3), Bordás, Szabó P. Edző: Pal Oldrup Jensen

Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–1. 9. p.: 4–2. 16. p.: 5–4. 24. p.: 11–5. 27. p.: 14–5. 35. p.: 20–8. 45. p.: 26–1253. p.: 31–14
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétmétersek: 3/3, ill. 3/3

Tor Odvar Moen: – Álomszerűen kezdtük a bajnokságot, komolyan vette a csapat a Debrecent, amely jó eredményekkel zárta a felkészülést. Nem volt benne a levegőben a kiütéses siker, de nem szabad hátradőlnünk, hiszen nincs kész és átalakuló és folyamatosan együttesünk.
Pal Oldrup Jensen: – A nagyobb játékerőt képviselő Siófoknak húsz percig tudtunk méltó ellenfelei lenni. A második félidőben valamelyest jobban teljesítettünk.