K&H Liga

2024.12.29. - 18:00

Ott a bravúrpont!

Elképesztő izgalmak közepette szerzett pontot a DVSC SCHAEFFLER a világsztárokkal teletűzdelt Ferencváros ellen. Ami nem sikerült Győrben, az most összejött.

Ritkán látható gólínséggel kezdődött a mérkőzés. Az első öt percben egyik csapat sem tudott betalálni, pedig a DVSC SCHAEFFLER hetest is lőhetett rögtön az elején. A folytatásban sem tündököltek túlságosan a csapatok támadásban, hiszen 10 perc elteltével még mindig csak 2-2 volt az állás. Aztán persze beindult a gólgyártás. Az első negyedóra végén még mi vezettünk két góllal, de két perc alatt fordított a Fradi. A Loki azonban továbbra is tapadt a sztároktól hemzsegő fővárosi együttesre. Fej fej mellett haladt a két csapat, öt perccel a félidő vége előtt 10:10 volt az állás. A hajrá azonban a Fradinak sikerült jobban, három góllal is vezettek a zöld-fehérek, amiből nagy nehézségek árán kettőt le tudtunk dolgozni, így minimális előnnyel vonulhatott be az öltözőbe a vendég együttes.

A második játékrész is hasonló forgatókönyvet hozott. Hamar egyenlítettünk, majd fordítottunk is, de a Fradi gyorsan magához tért és ismét átvette a vezetést. Elhúzni azonban nem tudtak a vendégek, elsősorban azért, mert a védekezés nagyon jól működött és a második félidőre beálló Jessica Ryde is elkapta a fonalat. A félidő közepén már érezni lehetett, hogy ez a meccs is olyan lesz, mint a Győr elleni, azaz, nüanszokon múlhat az esetleges pontszerzés. Így is lett. Elképesztő izgalmakat hozott a végjáték. Úgy érkeztünk el az utolsó perchez, hogy az egyenlítésért támadhattunk, ami sikerült is, de sok volt még hátra, 40 másodperc. A Fradi meg is szerezte a vezetést , de még mindig volt a meccsből 20 másodperc. Bár gólt nem tudtunk lőni, egy hetest az utolsó pillanatban sikerült kiharcolni Füzi-Tóvizi Petra révén. Az időntúli hetest Sercien-Ugolin vállalta el és belőtte!!! Az élet ezúttal igazságot szolgáltatott. Nagyon megérdemelte a csapat a pontszerzést

DVSC SCHAEFFLER–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 26–26 (12–13)
Debrecen, 1600 néző. V: Felhő, Öcsi

DVSC: Gabriel – Grosch 2, SERCIEN-UGOLIN 5 (3) FÜZI-TÓVIZI 2, Thorleifsdottir, JOVOVICS 3,  Petrus 1. Csere: RYDE (kapus), Tóth Nikolett 2, Töpfner 1 (1), Haggerty 1, Hornyák D., Csernyánszki 2, VÁMOS M. 3, DRAMAC 2. Edző: Szilágyi Zoltán

FTC: GLAUSER – Malestein 2, Klujber 1, LEKICS 7 (1), CVIJICS 6, Kanor, Márton G. 2.  Csere: Böde-Bíró (kapus), Edwige, BÖLK 8, Dmitrejeva, Maszlova. Edző: Allan Heine

Az eredmény alakulása: 20. perc 5–3. 17. p.: 5–7. 21. p.: 8–7. 28. p.: 10–13. 33. p.: 14–13. 39. p.: 14–16. 49. p.: 20–19. 57. p.: 22–24.
Kiállítások: 2, ill. 4
Hétméteresek: 6/4, ill. 3/1

Szilágyi Zoltán: Kiválóan védekeztünk ma, minden dicséretet megérdemel ezért a csapat. Fontosak voltak Jessica védései is, de ezen a meccsen igazából minden játékos jól teljesített. Nagyon büszke vagyok arra, hogy a világ egyik legjobb csapata ellen ilyen fordulatos, jó meccset tudtunk játszani. A 7 a 6 elleni játékunk ezúttal is jól működött, ez is kellett a pontszerzéshez

Allan Heine: Sokat szenvedtünk a meccs során, de egy nagyon jó és taktikus mérkőzés volt. Túl sok hibát vétettünk támadásban és védekezésben is és a játékvezetők ítéleteit sem értettem sokszor, úgy érzem ezek befolyásolták a mérkőzést. Dolgoznunk kell tovább és a Bajnokok Ligájában javítanunk kell.