POD

2024.08.30. - 15:00

Sima győzelem a nézők nélküli rangadón

Az első percek csapkodó játéka után magabiztosan nyert a DVSC SCHAEFFLER.

Tudtuk, hogy furcsa meccs lesz a zártkapus Loki–Csaba, de átélni mégis borzasztó volt.  A csendes csarnokban minden szó hallatszott, rosszabb volt, mint egy edzőmérkőzés.

Talán ez zavarta meg a meccs elején a debreceni játékosokat, sok hiba csúszott a támadásokba, ám szerencsére a jó védekezés és Oguntoye Viki védéseinek köszönhetően így is mi kerültünk előnybe. A különbség a szünetig folyamatosan nőtt, a kulcsemberét,. Vukajlovicsot nélkülöző hazaiak ellen.

A második játékrész elején pedig néhány perc alatt el is dőlt a két pont sorsa. A folytatásban minden benevezett játékos lehetőséget, kapott, a Loki magabiztosan őrizte előnyét és nyerte meg ezt a fontos mérkőzést.

EUBILITY GROUP BÉKSCSABAI ENKSE–DVSC SCHAEFFLER 25–33 (10–15)
Békéscsaba, zárt kapuk mögött. V: Paska, Vastag
BÉKÉSCSABA: Balog J. – Kovács Anett 2, BARJÁN 6, MARINCSÁK 8 (2) J. Agbaba 2, Mitrovics 2, Mézes 1. Csere: Horvát D., Csizmadia (kapusok), Dombi K., Bottó 1, Kukely A. 3. Edző: Horváth Roland
DVSC: OGUNTOYE – VARSÁNYI 4, KOVÁCS ANNA 5 , Deszpotovics 4, Tóvizi 3, BULATH 6 (5), Vantara-Kelemen 3. Csere: Triffa (kapus) Vámos P. 1, Karnik 3, Bordás 2, Borgyos 1, Szabó P. 1, Arany. Edző: Köstner Vilmos

Az eredmény alakulása. 8. perc: 1–3. 10. p.: 3–3. 15. p.: 5–8. 32. p.: 10–18. 46. p.: 16–21. 49. p.: 17–25.
Kiállítások: 12, ill., 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 6/6

MESTERMÉRLEG
Horváth Roland: – Jobban játszottak a vendégek, megérdemelten nyertek. Akkor lett volna esélyünk, ha rosszabbul játszik a Loki. A mai keretünkben vannak tehetséges gyerekek, de fizikálisan, lendületben dinamikában, rutinban nagy különbség van a két játékosállomány között.
Köstner Vilmos: – A védekezésünk és a kapusteljesítményünk a hajráig rendben volt. A hazaiak Vukajlovics nélkül is nagyszerűen küzdöttek ezen a néző nélküli keleti rangadón. Nagyon rossz volt így játszani, s a tehetséges fiatal Békéscsabának nagy szüksége lenne a drukkerek támogatására. Bízom benne, hogy a Csaba szerez annyi pontot a bajnokság végéig, hogy a következő szezonban is lesz keleti rangadó