VS

POD

2024.08.30. - 15:00

Szégyenkezésre semmi ok

Remek kezdés után, érvényesült a papírforma, a Siófok 6 góllal nyert a Hódosban.

Álomszerűen indult a mérkőzés, Triffa Ági bravúrjainak, és a hatékony támadójátéknak köszönhetően, 3-0-ra húzott el a DVSC SCHAEFFLER.  Úgy nézett ki, a csapat ott folytatja, ahol a Vác ellen abbahagyta, és a B-Közép által teremtett remek hangulatban úgy érezhette mindenki, hogy bravúr van kilátásban, a légiósokkal teletűzdelt Siófok ellen.  Azonban néhány hiba, és elhamarkodott támadás miatt hamar egalizált a Siofók, és a szünetre háromgólos vendég előnnyel vonulhattak a csapatok.

A második félidőt is remekül kezdte a DVSC SCHAEFFLER, Köstner Vilmos a szünetben összekapta az első félidő végére szétesett védekezést, és a 38. percben már 18-18 volt az állás. A múlt pénteki  mérkőzéssel ellentétben, a lélektani előnyt nem sikerült kihasználnia a lányoknak, nem volt senki aki vállára vegye a csapatot. Egy ötperces a rövidzárlatnak köszönhetően a 43. percben már 23-18-ra vezetett a Siófok, és hiába küzdöttek a DVSC SCHAEFFLER játékosai, az amúgy is sok hibával tarkított meccsen már nem sikerült felzárkózni újfent.

A remek kezdés ellenére 31-25-re nyert a Siófok, szégyenkezésre azonban semmi ok, és külön pozitívum, hogy a Lokiban minden benevezett játékos pályára lépett.

DVSC SCHAEFFLERSIÓFOK KC 25–31 (12–15)
Debrecen, 1400 néző. Vezette: Nagy F., Túróczy
DEBRECEN: TRIFFA – VARSÁNYI 3, Punyko, Tóvizi 3, Deszpotovics 4, Grigel 3, VANTARA-KELEMEN 4. Csere: Oguntoye (kapus), Kovács Anna 3, Zamfirescu 1, Bulath 2, Bordás 1, Arany, Szabó P. 1, Borgyos Edző: Köstner Vilmos
SIÓFOK: DEDU – Böhme 3, M. GONZÁLEZ 6, Nze-Minko 3 (1), Jezic 2, KOBETIC 5 (2), Aoustin 4. Csere: Perianu, Drabik 1, Hmyrova 2, EL-GAUI 5. Edző: Tor Odvar Moen
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3–0. 12. p.: 7–4. 18. p.: 8–9. 24. p.: 10–12. 35. p.: 15–18. 38. p.: 18–18. 43. p.: 18–23. 51. p.: 21–27. 55. p.: 23–30.
Kiállítások:
2, ill. 10 perc
Hétméteresek:
2/0, ill. 3/3.

MESTERMÉRLEG
Köstner Vilmos:
– Nagyon nagy szívvel, és akarattal játszottunk. A szív sokszor el is vitte az észt. Gyorsabban játszottunk, mint a technikai, és taktikai képzettségünk engedte volna. Egy ilyen jó csapat ezt természetesen kihasználja.
Tor Odvar Moen
: – Tudtuk, hogy a Debrecen nagyon jó csapat, így fel is készültünk belőlük tisztességgel. Fel kellett, hogy ébredjünk, hiszen a mérkőzés elején sokat hibáztunk. Sikerült kijavítanunk ezeket, utána pedig már rendben volt a játékunk. Büszke vagyok, hogy két fronton is sikeresen menetelünk.