2024.08.08. - 16:30

2024.08.15. - 16:00

2024.08.30. - 15:00

Szomorú szombat

Sima vereséget szenvedett Németország ellen az eddigi leggyengébb teljesítményét nyújtó magyar válogatott.

A DVSC SCHAEFFLER kapusa, Ann-Cathrin Giegerich – csakúgy, mint a kontinenstorna eddigi szakaszában – a német keret tartalékjaként a lelátóról szurkolt társainak. Magyar oldalon Tóvizi Petra kezdőként jutott szerephez, ám mivel a meccs első harmadában leginkább céllövöldére hasonlított a játékunk esély sem volt rá, hogy eljusson hozzá a labda. Ebben a rettenetesre sikeredett periódusban a kapufa segített a legtöbbet a mieinken, háromszor is hárított, ám a 17. percben így is öt góllal járt előrébb Németország (4–9).

Aztán lassacskán sikerült rendezni a sorokat, ebben szerepet játszott a magyar időkérés és a kapuba érkező Szikora Melinda extra produkciója, így szünetig sikerült faragni a hátrányból (11–13).

A második játékrészt is holtsávban kezdte a magyar együttes, 5 perc 50 másodpercet kellett várni a mienk első góljára, s mivel az ellenfél időközben lőtt négyet, ismét tetemes lett a különbség. A 0–4 -re 4–0 volt a válasz, Magyarország visszajött a meccsbe. Enné több azonban nem volt a szombati produkcióban, igaz egy gólra még sikerült felzárkózni, de az egyenlítés elmaradt, a hajrában pedig újfent növelte a különbséget a német válogatott, így simán nyerte meg a mérkőzést.

NÉMETORSZÁG–MAGYARORSZÁG 32–25 (13–11)
Kolding, zárt kapuk mögött. V: Christiansen, Hansen (dánok)

NÉMETORSZÁG: ECKERLE – Zapf 2, SMITS 4, Behnke 3, Naidzinavivius, BÖLK 5, Lauenroth 4. Csere: Maidhof 2, Berger 2, Schulze 3, Grobman 1, Grijseels 3, Minevszkaja 3 (2). Szövetségi kapitány: Henk Groner
MAGYARORSZÁG: Bíró B. – Lukács V. 4, KLUJBER 8 (2), Kovacsics , Tóvizi , SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 6, Schatzl Nadine 1. Csere: Szikora (kapus), Tomori, Háfra N. 2, Márton G.,Tóth E. 1 (1), Helembai F. 3. Szövetségi kapitány: Danyi Gábor, Elek Gábor

Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–0. 7. p.: 2–3. 11. p.: 5–3. 17. p.: 9–4. 27. p.: 11–10. 36. p.: 17–12. 42. p.: 18–16. 46. p.: 21–20. 52. p.: 25–22.  56. p.: 28–22.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/3