VS

POD

2024.08.30. - 15:00

Szoros győzelem – lesz ez még jobb is!

Hektikus meccsen 34–32-re nyert a magyar válogatott Schwechaton, Ausztria ellen. Vámos Petra betegsége miatt ezúttal is hiányzott, így csapatunkat Füzi-Tóvizi Petra képviselte.

A norvégok elleni debreceni vereség után Ausztriában, a magyar határhoz közeli Schwechaton folytatta EHF Európa Kupa szereplését a jövő évi kontinenstorna társházigazdájaként biztos Eb-résztvevő, így a selejtezősorozatban nem érdekelt magyar női válogatott. A szerdán betegsége miatt hiányzó Vámos Petra nem tartott a kerettel, így Füzi-Tóvizi Petra képviselte a DVSC SCHAEFFLER együttesét ezen a meccsen.

Sok magyar szurkoló előtt Füzi-Tóvizi Petra góljával indult a találkozó, hamarosan azonban már Ausztria vezetett 4–2-re. A nagy iramú, sok hibával tarkított első félidőben sokig felváltva jártak előrébb  a felek, aztán 10–9-es hazai vezetés után egy 10–3-as rohammal komoly előnyre tettünk szert (13–19). Ebben a remek sorozatban komoly szerepet játszott a nemzeti együttesben ezúttal debütáló Simon Petra.

Félidőre két gól eltűnt az előnyből, majd a második játékrész katasztrofális kezdésének köszönhetően visszajött Ausztria  a meccsbe. Amikor komolyabb gond lett volna, akadt egy-egy ember, aki kihúzta a csávából a csapatot, így meglett a győzelem, de az ezúttal is látszott, hogy a magyar válogatottra még sok munka vár a világbajnokságig.

AUSZTRIA–MAGYARORSZÁG 32–34 (15–19)
Schwechat, 2000 néző. V: Hrisztidi, Papametteu (görögök)

MAGYARORSZÁG: Szemerey – Győri-Lukács 1, Klujber 9 (5), Bordás, Füzi-Tóvizi 2, Kuczora, Szöllősi-Schatzl 2. Csere: Szikora (kapus), Debreczeni-Klivinyi 6, Papp N. 2, Pásztor N. 2, Juhász G. 1, Simon P. 7, Faluvégi, Márton G. 2. Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir

Kiállítások: 4, il. 6 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 5/5