2024.08.08. - 16:30

2024.08.15. - 16:00

2024.08.30. - 15:00

Továbbjutás vereséggel

Mivel a horvátok Szerbiát is legyőzték a magyar válogatott a hollandok elleni négygólos vereség ellenére is bejutott a középdöntőbe a dániai Eb-n. Kár, mert több volt a világbajnok elleni meccsben…

A vb meglepetéscsapata, Horvátország harmadik meccsét is megnyerte, ezúttal a szerbeket győzte le. Így az már a mieink Hollandia elleni találkozója eldőlt, hogy csak akkor nem középdöntős válogatottunk, ha 21 góllal veszít a csoport zárómeccsén.

Tóvizi Petra kezdőként lépett pályára, s ő lőtte a meccs első gólját. Sokáig remekelt a magyar együttes, 14–10-nél többször is labdánk volt az ötgólos előny megszerzéséhez, ám a szünet előtti periódusban felzárkózott a világbajnok.

A második játékrészben már semmi sem jött össze a magyar lányoknak és az életéért, azaz a továbbjutásét küzdő holland együttes fordítani tudott és végül magabiztosan nyert. Így a magyar válogatott pont nélkül kezdi a középdöntőt – a horvátok négy, a hollandok két pontot visznek magukkal –, ahol Norvégiával, Romániával és Németországgal találkozik majd.

Az A-csoportban Montenegró drámai csatában 26–25-re legyőzte Szlovéniát így középdöntős, Jelena Deszpotovics hat góllal járult hozzá a sikerhez.

HOLLANDIA–MAGYARORSZÁG 28–24(13–15)
Kolding, zárt kapuk mögött. V: C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)

HOLLANDIA: WESTER – Malestein 5 (2), van der Heijden 3, Snelder 3, DULFER 8, Abbingh 1, Smeets. Csere: Kramer, Bont 2, Nüsser 1, Freriks, van Wettering 2, HOUSHEER 3. Szövetségi kapitány: Emmanuel Mayonnade
MAGYARORSZÁG: BÍRÓ B. – Lukács V. 3, Klujber 2, Kovacsics 4 (1), Tóvizi 2, Szöllősi-Zácsik 4, Schatzl Nadine 1. Csere: Tomori, Lakatos R., Háfra N. 4, Márton G. 2, Helembai F. 2, Kácsor, Faluvégi D., Csiszár-Szekeres. Szövetségi kapitány: Danyi Gábor, Elek Gábor

Az eredmény alakulása. 6. p.: 5–4. 16. p.: 7–6. 16. p.: 7–10. 21. p.: 8–12. 26. p.: 10–14. 33. p.: 14–17. 44. p.: 21–20. 50. p.: 24–22. 57. p.: 26–23.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1