2024.08.30. - 15:00

TVP Kupa: biztos győzelem a második fordulóban

A jobbszélsők jártak élen a gólgyártásban a Kispest elleni meccsen.

loki_kispest_web

A II. TVP Kupa második, szombat délelőtti fordulójában a DVSC-TVP a Kispest ellen lépett pályára. Bobana Klikovac nem érezte jól magát néhány perc után lejött a pályáról. A védekezés többnyire jól működött, s ebben nagy szerepe volt Jelena Deszpotovicsnak. A kapusokra sem lehetett panasz, támadásban pedig főként a jobbszélsők jeleskedtek, Csáki Viki öt, Varsányi Nóri hét gólt szerzett, s a második félidőben Karina Jezsikava is elkapta a fonalat. A végjátékra rányomta a bélyegét a kispesti kapus, Bozsó Leila súlyos sérülése (ezúton is jobbulást kívánunk neki.)
A DVSC-TVP a torna harmadik fordulójában, ma 18-30-kor az MTK-Budapest ellen lép pályára.

DVSC-TVP–ELIOS KISPEST NKK 33–20 (16–8)
Debrecen 200 néző. V: Katona, Konyári
DVSC: Horváth-Pásztor – Csáki 5, Punko, Marincsák 4, B. Klikovac, Siska 4, Tóth M. 1. Csere: Lajtos (kapus), Deszpotovics 1, Sirián 1, Kelemen 2, Jezsikava 7 (2), Varsányi 7.
A KISPEST gólszerzői: Tamás K. 5, Balog B. 4 (4), Fundák 3, Vigh, Bardi 2-2, Vadász, Polics, Balogh V., Schneider 1-1.

A másik mérkőzésen: Kisvárda Master Good–MTK-Budapest 28–23 (12–13)
Ld.: Gedroit 10, Kucserova 6, Rocha 5, ill. Frankovic, Nikolajenko 5-5.