2024.05.22. - 18:00

K&H Liga

2024.05.25. - 17:00

Álom, rémálom, hullámvasút = bosszantó vereség

A meccs nagy részében sokkal jobban játszott a Loki, mint a házigazda Vác, egy végzetes, 13 perces debreceni rövidzárlat miatt azonban mégis a vendéglátók örülhettek.

Ilyen kezdésről tényleg csak álmodni mertünk. Úgy tűnt, a Loki átmentette keddi formáját, hiszen 2-0-ra, 5-1-re, 8-4-re vezettek a lányok, született gól átlövésből, indulásból, szélről, a hazaiak nem találták a ritmust, nem bírtak a debreceni védekezéssel, minden szép és jó volt. A 17. percben, 11-6-os DVSC vezetésnél támadhatott Varga József csapata, amikor…Amikor varázsütésre megfordult minden. Az álomból rémálom lett, a váciak egy 12-2-es rohanást produkáltak, így a félidőben már ők vezettek öt góllal (18-13). Ehhez a számunkra keserves 13 perchez sok minden kellett, elsősorban a hazaiak jelentős javulása, a mi hibáink, s néhány egyéb tényező…A kérdés az volt, hogy szünetben sikerül-e rendet csinálni a fejekben, s visszakapaszkodni. Az hamar kiderült, hogy összekapták magukat a lányok, hiszen 19-13-ról kezdték meg a felzárkózást, s hamarosan már csak egy góllal, 21-20-ra vezettek a vendéglátók. Feltűnő volt, hogy a kétes szituációkban rendre a Vác számára kedvező ítélet született, bár lehet, hogy ez csak kézilabdában gyakran emlegetett „hazai pálya előnye”, s nyilván ennek tudható be a kiállítási arány alakulása. Ezzel együtt kár lenne átsiklani saját hibáinkon, hiszen hiába volt a nekibuzdulás, újra elhúztak a hazaiak. (28-23).Varga József a hajrá előtt időt kért, s úgy tűnt hasznos volt a villám megbeszélés, hiszen Kudor Kitti két gyors góljával és Siska Pálma találatával újra látótávolságba kerültünk (28-26). A hullámvasút újabb állomásaként a hazaiak jöttek (30-26), most Karnik Szabina két bombája jelentette a reményt (30-28). Sőt, egy perccel a vége előtt Szacsa hatodik góljával 30-29-re jöttünk fel, s fél perccel a vége előtt támadhattunk. Újabb időkérés, ám ez nem segített, maradt az eredmény, nyert a Vác, méghozzá egy olyan meccsen, amelyet simán hozhattunk volna.

Csak azt átkozott 13 percet feledhetnénk…

IPRESS-CENTER VÁC-DVSC-TVP-AQUATICUM 30-29 (18-13)

Vác, 600 néző. V: Heim, Kiss O.

VÁC: BÍRÓ B. – Hansághy 1, Tóth E. 1, FARKAS V. 6 (3), FÜLÖP A. 3, HORNYÁK D. 10 (1), Szondi 3 Csere: Drávai 2, Hámori 1, Dakos 3. Edző: Ottó Katalin

DVSC: Horváth-Pásztor – Slakta 1, B. Klikovac 2, KARNIK SZ. 6 (3), SISKA 6, KUDOR 4, KELEMEN 5. Csere: Makai (kapus), Sopronyi 1, Marincsák, Gorilszka 1, Varsányi 3, Bárány. Edző: Varga József

Az eredmény alakulása: 7. perc: 1-5. 16. p.: 6-11. 24. p.: 13-12. 31. p.: 19-13. 42. p.: 21-20. 49. p.: 28-23. 54. p. 30-28

Kiállítások: 4, ill. 12 perc

Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3.

Ottó Katalin: – Amikor tudtuk játszani a sokat gyakorolt stílusunkat, futott a szekér. A mérkőzés többi részében pedig vitt előre a szívünk és szurkolóink biztatása.

Varga József: – Sokan akarták a Vác megérdemelt győzelmét.