2024.08.08. - 16:30

2024.08.15. - 16:00

2024.08.30. - 15:00

Újabb idegenbeli bravúr

Két váci góllal kezdődött a meccs, ám e Loki egy hét nullás sorozattal válaszolt, s ez alapjaiban meghatározta a találkozó képét. Triffa Ági remekül védett, Bulath Anita átmentette keddi formáját, Jelena Deszpotovics szórta a gólokat, Varsányi Nóra nem hibázott szélről, így szünetben is vezettünk két góllal.

A folytatásban beindult a Vác, átvette a vezetést, de a kritikus periódusban Vámos Petra beállása segített, jó volt a védekezés, Szabó Dóri pedig kulcspillanatban védett büntetőt. A remek játék jutalmaként hétgólos előnnyel kezdhettük a hajrát, s bár a megalkuvás nélkül küzdő Vác faragott hátrányából, magabiztosan és megérdemelten nyertünk a tavalyi ötödik Vác otthonába

VÁCI NKSE DVSC SCHAEFFLER 26-30 (14–16)
Vác, 550 néző. V: Felhő, Öcsi

VÁC: Arenhart – Diószegi 3, Hámori 1, LAKATOS R. 9 (4), Helembai F. 2, KÁCSOR 7 (2), Radoszavljevics 1 Csere: Hadfi, Bukovszky (kapusok), Kuczora 1, Szabó K. 1, Szondi, Paróczy 1Edző: Szilágyi Zoltán
DEBRECEN: Triffa – Varsányi 3, Kovács Anna 4 (1), DESZPOTOVICS 6, Tóvizi, BULATH 7 (3), VANTARA-KELEMEN 4 Csere: Oguntoye, Szabó D. (kapusok, BORDÁS 5, Vámos, Karnik, Karsten, Arany 1 Edző: Köstner Vilmos

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–0. 11. p.: 2–7. 17. p.: 5–10. 25. p.: 10–13. 37. p.: 19–18. 45. p.: 21–22. 53. p.: 22–29
Kiállítások: 8 perc + kizárás (Hámori), ill. 12 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 5/4.

MESTERMÉRLEG:
Szilágyi Zoltán: – Teljesen megérdemelten nyert a Debrecen. Mi sajnos, sorsdöntő helyzetekben ziccereket rontottunk. Ma is emelt fővel jöhettünk le a pályáról, de hibáinkból tanulnunk kell.
Köstner Vilmos: – A csapat életében nagyon fontos a hét két idegenbeli meccsén szerzett három bravúrpont. Ma kisebb hullámvölgyektől eltekintve nagyszerűen játszottunk és megérdemelt győzelmet arattunk.