2024.11.13. - 18:00

K&H Liga

2024.12.29. - 18:00

Újabb szoros meccs a Vipers ellen

Ahogy tavaly a BL-ben, úgy most az I. Kermann IT Kupán is kiegyenlített mérkőzést játszott egymás ellen a DVSC SCHAEFFLER és a Vipers Kristiansand. Felváltva vezettek a csapatok, ám a vége a vendégeknek jött ki jobban.

Ijesztően kezdődött a tavalyi BL-rivális elleni mérkőzés. A norvég sztárcsapat pillanatok alatt jelentős előnyre tett szert. Mire észbe kaptunk volna, már 1:6 állt az eredményjelzőn. Villámgyorsan, ellentmondást nem tűrően kézilabdáztak a vendégek és ami egyáltalán nem mellékes, rendkívül hatékonyan. Persze a DVSC SCHAEFFLER játékán látszódott, hogy a teljes keret eddig alig-alig tudott együtt készülni. Főleg a védekezés volt nagyon szellős, ami nem is csoda, hiszen pont a hármas védőink, Füzi-Tóvizi Petra, Tamara Haggerty és Kristin Thorleifsdóttir hiányoztak a felkészülés elején. Mindhárman az olimpián való részvétel miatt kaptak extra pihenőt.
De aztán ahogy teltek a percek, úgy kezdett belelendülni a debreceni csapat. Jöttek a jó megoldások védekezésben, a labdaszerzésekből sikerült lerohanni az ellenfelet, vagy éppen kreatív és gyors támadásépítés után betalálni. A 19. percben egyenlítettünk, ekkor 8:8 volt az állás. Aztán fej-fej mellett haladtak a csapatok, mígnem Tóth Niki nagyszerű góljával, a 28. percben, először átvettük a vezetést. A félidő hajrájából mégis a norvégok jöttek ki jobban. Egy utolsó pillanatos lövéssel ők szereztek előnyt a folytatásra (13:12).

Sercien Ugolin egyenlített újra, a második félidő első támadásából. Aztán Kristin Thorleifsdóttir a vezetést is megszerezte újra. Kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, de érződött, hogy a DVSC SCHAEFFLER percről-percre stabilabb teljesítmény nyújt. A jó védekezéssel többször is sikerült elbizonytalanítani a norvég sztárcsapatot, elől pedig jöttek az extra teljesítmények. Így fordulhatott elő az, hogy a 43-ik percben már három góllal vezetett a Loki. A Vipers persze még mindig rettentő erős – Vjahirjeva ide, vagy oda – alig három perc alatt ledolgozta a hátrányát. Az 55-ik percig egyenlő volt az állás, a hajrá viszont a norvégoknak sikerült jobban. Másfél perc alatt háromgólos előnyt szereztek, amiből a végére már csak egyet tudtunk ledolgozni. Ismét az a fránya végjáték…

Kermann IT Kupa, elődöntő
DVSC SCHAEFFLER–Vipers Kristiansand 23–25(12–13)
DVSC: Gabriel – Grosch 2, Sercien-Ugolin 5 (2), Füzi-Tóvizi 1, Thorleifsdottir 5, Szabó N. 2, Petrus 3. Csere: Bartulovic (kapus), Dramac, Jovovics 1, Haggerty, Tóth N. 1, Juhász, Hornyák, Töpfner 3 (2), Vámos M. Edző: Szilágyi Zoltán.
VIPERS:  Lunde – Höve 5 (3), Koppang 2, Arcos 2, Debelic, Abbingh 4 (2), Andersen 2. Csere: Solberg-Östhastel (kapus), Waade, Roberts 6, Tomac, Nusser, Hesselberg, Emenegger, Johansen 2, Knedlikova 2.
Edző: Hlavaty Tamás.

Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 5/5

Szilágyi Zoltán (DVSC SCHAEFFLER):
Örülök neki, hogy ismét szoros meccset tudtunk játszani a Vipers ellen. Néhol még domináltunk is, voltak olyan periódusai a mérkőzésnek, ahol kifejezetten hatékonyak voltunk mind támadásban, mind védekezésben. Kár a végjátékért, mert reális esélyünk volt a győzelemre. Ismét kijött az ellenfél a rutinja.

Hlavaty Tamás (Vipers Kristiansand):
Ahhoz képest, hogy mindössze három edzésünk volt eddig, nagyszerűen játszottunk egy nagyon erős csapat ellen. Ez a Debrecen ebben a szezonban is kőkemény ellenfele lehet bármelyik csapatnak. Örülök neki, hogy minden játékosom maximálisan odatette magát. A végjátékban mi voltunk higgadtabbak, ez döntött.