DVSC
33
:
32
Eszt
FTC
30
:
28
DVSC
DVSC
32
:
26
BÉKÉ
BUDU
34
:
32
FTC
DVSC
23
:
25
Vipers
DVSC
28
:
31
FTC
Vipers
27
:
28
BUDU
DVSC
28
:
23
POD
Vasas
24
:
39
DVSC
DVSC
28
:
34
Eszt
MTK
30
:
38
DVSC
DVSC
32
:
20
SZKKA
GYŐR
29
:
28
DVSC
DVSC
26
:
26
FTC
Alba
27
:
32
DVSC
DVSC
28
:
28
BUDA
Valc
33
:
31
DVSC
MKC
29
:
31
DVSC
DVSC
28
:
31
Valc
MTK
VS
DVSC
DVSC
VS
BÉKÉ
DKKA
VS
DVSC
DVSC
VS
KKC
VÁC
VS
DVSC
DVSC
VS
Vasas
Eszt
VS
DVSC
DVSC
VS
MTK
SZKKA
VS
DVSC
DVSC
VS
GYŐR
FTC
VS
DVSC
DVSC
VS
Alba
BUDA
VS
DVSC
DVSC
VS
MKC
BÉKÉ
VS
DVSC
DVSC
VS
DKKA
KKC
VS
DVSC
DVSC
VS
VÁC
Közzétéve: 2020.04.24.
Minden várakozást felülmúlt Bulath Anita második debreceni korszaka.
A 106-szoros válogatott kézilabdázó először 2009-től 2011-ig volt a DVSC játékosa, majd 2018 nyarán tért vissza Debrecenbe. a DVSC-ben összesen 113 tétmérkőzésen lépett pályára, ezeken 456-szor volt eredményes.
„Szülés után próbáltam utolérni önmagamat, s úgy beszéltük meg, hogy kiegészítő emberként 15-20 perceket játszom majd – kezdte Buli. – Aztán egyre jobb formába lendültem, s egyre több játéklehetőséghez jutottam, néha már egy kicsit sok is volt a pályán töltött idő. Persze élveztem a játékot, de azért a szervezetem jelzett…”
Anita olyannyira jó teljesítményt nyújtott, hogy különböző fórumokon az is felmerült, hogy bekerül a 2019-es világbajnokságra utazó válogatott keretbe.
„Persze, jól esett, hogy felvetődött a nevem, de én már kifelé megyek a kézilabdából, a jövő a fiataloké – folytatta Buli. – Nekem már sok lett volna a sorozatterhelés, arról nem is beszélve, hogy a kisfiamat semmiképpen nem hagytam volna itthon több, mint egy hónapra.”
A koronavírus miatt félbeszakított bajnokságban több kiemelkedő mérkőzése is volt a csapatnak, s ebben nagy szerepe volt a rutinos Bulath Anitának.
„Akadtak szuper meccseink, ilyen volt a Fradi elleni idegenbeli pontszerzés, a váci és az érdi győzelem, vagy az EHF Kupa-szereplés – mondta Anita. – Persze voltak gyengébb meccseink, mélypontok, de összességében remek szezont produkált a csapat, nagyon sajnálom, hogy csonkán maradt ez a remekmű. Nagyon jó emlékeim maradtak erről a másfél évről, végig olyan csodálatos hangulatot teremtettek a szurkolók, amiért érdemes volt felvenni a Loki-mezt! Nagyon jól volt összerakva a keret, ott voltak a fiatalok, akiket pátyolgattunk, s öröm volt látni, hogy sokat fejlődtek. Próbáltam nekik segíteni mindenben, ha kellett kinéztek rám meccs közben, vagy a félidőben megbeszéltük, hogyan, mit kellene csinálni, hogyan kell mozogni egy figurán belül. Persze furcsa volt átélni, hogy jónéhány lány akkor született, amikor én már NB I-es játékos voltam. Ezen Tóvizi Petrával nevettünk is néhányszor.”
Végül azokról a fiatal DVSC SCHAEFFLER tehetségekről kérdeztük Bulit, akik az ő pozíciójában kézilabdáznak.
„Kezdjük Vámos Petrával, ő került a legközelebb hozzám. Gyorsan fejlődik, szép jövő előtt állhat, de még sokat kell fejlődnie. Szinte berobbant az első osztályba, majd hamar válogatott lett, de hirtelen sok volt neki a terhelés fejben és fizikailag is. Folyamatosan kell fejlődnie, s mind támadásban, mind védekezésben azt kell erőltetnie, ami jól megy neki. Remélem, eljut oda, ahová vágyik, megérdemelné!
Borgyika (Borgyos Panna) nagyon jól kezdte a felkészülést, ám a kézsérülése miatt sokat kellett kihagynia, erre ráment az ősz nagy része, így kevesebb lehetőséghez jutott az NB I-ben. Nagy potenciál van benne, de minél többet kell játszania, ahhoz, hogy meg tudja mutatni azt, ami benne van. Ha folyamatosan kapja a terhelést stabil NB I-es kézilabdázó válhat belőle.
Poczikám (Poczetnyik Luca) szegény megsérült, ráadásul a legrosszabbkor, így neki elsősorban mihamarabbi gyógyulást kívánok! Lucának rengeteg izmot és némi súlyt kell magára szednie. Okos játékos, jól lát a pályán, jól veszi észre a beállót, s ha kellően koncentrál változatosan lő. Ahogy rutinosabb lesz, elmúlik az elfogódottság, s végigmegy azon az úton, ami neki meg van írva, jó kézilabdázó lehet!”