2024.08.30. - 15:00

Egy álommal szegényebben

Nem sikerült ledolgozni az egygólos hátrányt, a Hódosban is nyert a Nantes.

loki_dvsc_nantes_2016

A Főnixből érkező Ismerős Arcok énekesnek, Nyerges Attilának, no meg a debreceni –középnek köszönhetően fantasztikus hangulatban kezdődött a visszavágó, s bár a Loki játéka messze volt a tökéletestől, rendre nálunk volt az előny. Aztán 6–5 után jött egy rövidzárlat, fordított a Nantes (6–9), s ezt a hátrányt szinte a meccs végéig görgette maga előtt a csapat.
Sokszor sikerült utolérni a franciákat, s 43. percben a vezetést átvettük (19–18), de ekkor – csakúgy, mint a találkozó többi kulcspillanatában – a franciák voltak fejben erősebbek. Így hiába küzdött remekül a DVSC-TVP, a hajrában már nem volt esélye, Debrecenben is nyert, s megérdemelten jutott tovább a Nantes.
– Szeretnénk elnézést kérni szurkolóinktól – mondta Lajtos Nóra. – Egy álom szertefoszlott, sajnos nem tudtuk végrehajtani, amit elterveztünk.

DVSC-TVP –NANTES LAHB (francia)
26–28 (12–13)
Debrecen, 1800 néző
Vezette: Merz, Schilha (németek)

DVSC-TVP: LAJTOS – Varsányi 1, Punyko 3, GARBUZ 4, SIRIÁN 4, JEZSIKAVA 6, Kelemen. Csere: Deszpotovics, CSÁKI 7 (7), Marincsák 1, Tóth M., Siska Edző: Tone Tiselj
NANTES LAHB: CALLAVÉ – ESCRIBANO 4, COATANEA 5, SCHOP 4, Sztoilijkovics 3, Soulard 1 (1), Clavel 1.. Csere: Pierson (kapus), HOLTA 8, Lignieres, Mandret, Chesneau 2.. Edző: Jan Basny
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 13. p.: 6–5. 16. p.: 6–9. 22. p.: 9–12. 37. p.: 15–15. 43.p.: 19-18 52.p.: 24–24.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 2/1
Továbbjutott: a Nantes kettős győzelemmel (52–49)

MESTERMÉRLEG:
Tone Tiselj: – Mentálisan nem voltunk olyan jól felkészülve, mint a Nantes. Egy álom tört ma össze, de a bajnokságban haladnunk kell tovább, itt próbáljuk megélni az álmunk innentől.
Jan Basny: – Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, melyre keményen készültünk. Reméljük a következő mérkőzés még jobban sikerül majd.