DVSC
33
:
30
Slat
DVSC
41
:
16
Miha
Eszt
24
:
30
DVSC
Valc
27
:
30
DVSC
RAPI
35
:
31
DVSC
FTC
28
:
26
DVSC
DVSC
39
:
19
LUBL
DVSC
23
:
28
FTC
DVSC
47
:
32
ZVEZ
Alba
23
:
33
DVSC
BUDU
VS
DVSC
DVSC
31
:
21
Vasas
DVSC
33
:
34
BIS
Eszt
30
:
32
DVSC
DOR
28
:
26
DVSC
DVSC
35
:
25
DKKA
DVSC
29
:
32
ESB
BUDA
21
:
26
DVSC
NEKA
17
:
36
DVSC
DVSC
30
:
36
GYŐR
DVSC
42
:
22
SZKKA
STOR
28
:
30
DVSC
DVSC
VS
Metz
MKC
VS
DVSC
Metz
VS
DVSC
DVSC
VS
KKC
Közzétéve: 2024.11.01.
A szezon első szakaszának hajrájában 15 nap leforgása alatt öt meccs vár a DVSC SCHAEFFLER csapatára. A nehéz sorozat szombaton, az Alba Fehérvár otthonában kezdődik.

A Fradi elleni bravúros pontszerzés óta eltelt két és fél hétben a csapat egy része Debrecenben készült, míg válogatottjaink kedden kapcsolódtak be a közös munkába. Túlzás nélkül állíthatjuk, hogy a szezon egyik legfontosabb időszaka előtt állnak a debreceni lányok, akik szeptember eleje óta hatszor léptek pályára, most pedig november 17-ig öt meccs vár a csapatra, közte a romén Valcea elleni Európa Liga play off párharc.
Egyelőre azonban a szombati, székesfehérvári találkozó van a figyelem középpontjában. A meglepetésekkel teli szezonban eddig talán az Alba a legkétarcúbb együttes. Hazai pályán győzték le a Vácot és a legutóbbi szezon bronzérmesét, a Mosonmagyaróvárt, viszont simán kikaptak Kisvárdán és hazai pályán a Dunaújvárostól. Legutóbb szerdán lépett pályára az Alba és Magyar Kupa 3. fordulójában búcsúztatta a bajnokságban eddig százszázalékos Esztergom együttesét. A játékosként Európa-bajnok és olimpiai ezüstérmes montenegrói Szuzana Lazovics, kőkemény csapatot rakott össze Székesfehérváron, amely ha jó napot fog ki, minden ellenfelére veszélyes lehet.
A DVSC SCHAEFFLER számára nagyon fontos lehet az Alba elleni idegenbeli siker, hiszen nagy szükség van a pontokra, s az sem mindegy, hogy milyen hangulatban kezdi meg a csapat a következő két hétben előtte álló erőltetett menetet. A székesfehérvári meccsen is nagy szükség lesz a Fradi ellen remeklő Jessica Ryde bravúrjaira. Jessica szeptember közepén érkezett a DVSC SCHAEFFLER csapatához, s úgy tűnik, zökkenőmentes a beilleszkedése.
„Nagyon jól érzem magam Debrecenben, tetszik a közeg, nagyon megkedveltem a csapattársaimat, úgy érzem jó helyen vagyok ahhoz, hogy játékosként és emberkánt is fejlődni tudjak – mondta első tapasztalatairól a svéd válogatott kapus. – Az Alba Fehérvár ellen is jó mérkőzésre számítok, hiszen a magyar bajnokságban eddig minden mérkőzés színvonalas volt, amelyen játszottam. Annyira nem ismerem az ellenfelet de azt tudom, hogy minőségi játékosai vannak!”
A KÖFÉM Sportcsarnokban (Székesfehérvár, Verseci út 1-15.) november 2-án, 16-30-kor kezdődő Alba Fehérvár – DVSC SCHAEFFLER mérkőzést Kiu Gábor és Kiu Tamás vezeti majd.