DVSC
VS
Slat
DVSC
VS
Miha
Eszt
VS
DVSC
Crai
VS
DVSC
???
VS
DVSC
FTC
VS
DVSC
DVSC
VS
LUBL
DVSC
VS
???
Közzétéve: 2024.04.26.
A díjjal a környezettudatos szemlélet kialakítása érdekében kiemelkedő értékű munkát végző és a fenntarthatóságot szem előtt tartó gazdálkodó szervezeteket és közösségeket ismeri el a város.
A Fenntartható Debrecen díjat péntek délután adta át Papp László polgármester és Balázs Ákos, városüzemeltetési és környezetvédelmi feladatokért felelős alpolgármester Ábrók Zsoltnak, a DVSC Kézilabda Kft. ügyvezetőjének. A Future of Debrecen mozgalom szakértői bírálóbizottsága az alábbi erőfeszítéseket emelte ki az indoklásban.
„A DVSC Kézilabda Kft. versenyezteti a DVSC SCHAEFFLER női Nb 1-es kézilabda csapatot, működteti a DVSC Kézilabda Akadémiát és üzemelteti a Hódos Imre Rendezvénycsarnokot. A cég munkatársai a sport iránti rajongásból adódóan elkötelezett hívei az egészséges életmódnak és támogatói a környezetvédelemmel kapcsolatos akcióknak. A cégnél dolgozó és sportoló alkalmazottak a társadalmi felelősségvállalás jegyében több alkalommal vettek részt figyelemfelkeltő megmozdulásokon. Például a városi véderdők telepítésében is részt vettek. Ábrók Zsolt ügyvezető mellett a játékosok is ásót és lapátot ragadtak, facsemetéket ültettek a Vértessy-kúriánál. A csapat tagjai ezen kívül rendszeresen vesznek részt a közösségi szemétszedéseken és a környezetvédelmi tematikájú projektek népszerűsítésében (pl. használt étolaj tároló edények, kupakgyűjtő akció).
A DVSC Kézilabda Kft. székhelyén, a Hódos Imre Rendezvénycsarnok parkolójában található fedett kerékpártároló lehetőséget teremt arra, hogy a cég munkatársai, illetve a csarnokban edző felnőtt és utánpótlás csapatok tagjai ott tárolhassák kerékpárjaikat. Ezzel a lehetőséggel egyébként szívesen élnek is a csarnokban dolgozók. Érdekesség, hogy Szilágyi Zoltán, a DVSC SCHAEFFLER csapatának vezetőedzője is rendszeresen kerékpárral érkezik edzésre.
A Hódos Imre Rendezvénycsarnok fogadóterén virágládákat helyeztek el, melybe élőnövény telepítettek, illetve a csarnok mögött meglévő beton virágládákba is ültettek virágokat a női kézilabdacsapat tagjainak segítségével. A közelmúltban kialakított hátsó parkolóban igyekeztek a minimálisra csökkenteni az aszfaltozott részt, ezért a parkolóhelyeken vízáteresztést elősegítő gyeprácsot fektettek le.
A Rendezvénycsarnok valamennyi egységében energiatakarékos LED izzók, fénycsövek világítanak. Valamennyi vizes egységbe (WC, mosdó) mozgásérzékelő lámpákat telepítettek. A csapok is mozgásérzékelővel vannak ellátva, hogy minimálisra csökkentsék a vízfelhasználást is.
A csarnok az elmúlt években felújításon esett át. A nyílászárókat műanyagra cserélték, a falakat és a födémet pedig szigetelték. A távhő használatát igyekeznek a minimálisra csökkenteni és alternatív megoldásokat használni a fűtésre. A kiegészítő helyiségek (irodák, öltözők, orvosi szoba, edzőterem, stb,) fűtését például hőszivattyú biztosítja. A csarnok tetejére napelemrendszert telepítettek. A 108 db egyenként 455 wattos napelem képes megtermelni a létesítmény éves villamosenergia-fogyasztásának egyötödét.”