K&H Liga

2024.12.29. - 18:00

Ismét szoros meccs, ismét balszerencsés végjáték

Csakúgy mint az előző szezonban többször, ezúttal is abszolút egyenrangú partnere volt a DVSC SCHAEFFLER a Győrnek. Ez a jó hír. A rossz, hogy Szabó Nina súlyosnak tűnő sérülést szenvedett.

Jól kezdte a mérkőzést a DVSC SCHAEFFLER. Bár a védekezés közel sem működött tökéletesen, támadásban türelmes és kreatív volt a Loki, így mindig volt válasza a bekapott gólra. Petrus Mirtill hibátlanul lőtt, Jovovics trükkjei megint bejöttek és Füzi-Tóvizi Petrát is gyakran megtalálták a társak a falban. Abszolút kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán. Így ment ez egészen a 19. percig. Akkor hirtelen elcsendesült a csarnok. Szabó Nina egy felugrást követően rosszul fogott talajt és első ránézésre súlyosnak tűnő sérülést szenvedett. Bár saját lábán hagyta el a pályát (szórványos fütty kíséretében…), nem úgy tűnt, hogy megúszta az esetet. A félidő utolsó tíz perce – vagy Nina sérülése miatt, vagy nem -, pocsékul sikerült. Sok technikai hibával, szétesően játszott a DVSC SCHAEFFLER, amit a Győr azonnal megbüntetett és a szünetig négygólos előnyt épített ki.

Úgy tűnt, a szünet sem volt elég ahhoz, hogy rendezzük a sorokat. A második félidőt is hatalmas hibákkal kezdtük. Két egymást követő támadás során kétszer is odaadtuk a labdát a Győrnek, amiből a hazaiak könnyű gólokat lőttek és pillanatok alatt hatra növelték az előnyt. Bosszantó volt, mert az ETO sem tűnt igazán meggyőzőnek ezen az estén. Ez a következő percekben be is igazolódott. Szilágyi Zoltán hét a hat elleni támadással próbálkozott és úgy tűnt a taktikai változtatás rendesen összezavarta a hazaiakat. Ryde kiváló kapusteljesítményének és a figyelmes védekezés után szerzett könnyű góloknak köszönhetően a DVSC SCHAEFFLER produkált egy 7-0-ás rohamot és átvette a vezetést a 43-ik percben. Bár a Győr ezt követően egyenlített, aztán megint a Loki percei következtek. Emberelőnyös védekezésből két üres kapus gólt is lőttünk, így a meccsen először, két góllal vezettünk a 49-ik percben. De sok volt még hátra és nagyon lassan csorogtak a percek a hajrában. A Győr újra összekapta magát és ismét átvette a vezetést, de 29:28-nál, 40 másodperccel a vége előtt az egyenlítésért támadhatott a Loki. Ziccerig játszották a mieink, Töpfner lőhetett tisztán egy szélső befutás után, de Sako hatalmas bravúrral védett. Unalmas már leírni, ismét egy góllal győzött a Győr.

Szabó Nina holnap megy MR-vizsgálatra. Akkor derülhet ki, hogy mennyire súlyos a sérülése.

GYŐRI AUDI ETO KC–DVSC SCHAEFFLER 29–28 (17–13)
Győr, 2600 néző. V: Altmár, Horváth M.
GYŐR:  Toft – GYŐRI-LUKÁCS 5, Rju Un Hi, Brattset Dale 1, Dulfer, Nze-Minnko 5, Van Wetering 3. Csere:  SAKO (kapus), DE PAULA 7 (2), Housher 5 (3), Fodor 2, Blohm 1, K. Jörgensen. Edző: Per Johansson
DVSC: Gabriel – Grosch, Sercien-Ogulin 2, Szabó N. 1, FÜZI-TÓVIZI 3, Thorleifsdottir 3, PETRUS 7. Csere: RYDE (kapus), Töpfner 4 (3), JOVOVICS 4, Haggerty 1, Tóth N. 3, Hornyák D. Edző: Szilágyi Zoltán

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2–3. 13. p.: 7–5. 21. p.: 10–11. 25. p.: 15–11. 34. p.: 21–15. 43. p.: 21–22. 54. p.: 25–27.  56. p.: 28–27.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/3

Per Johansson: A két csapat párharca az elmúlt mérkőzéseken folyamatosan nagy kihívás elé állított minket. Jól fejeztük be az első játékrészt és a második félidőt is. Hatgólos vezetésnél visszaadtuk a kezdeményezés lehetőségét a Debrecennek és ez nem jelent jót. Győztünk és ez a lényeg, de ilyen hibákat az egyre javuló DVSC ellen nem engedhetünk meg magunknak. Nagy tisztelet az ellenfélnek, ma szerencsénk is volt. Jobbulást kívánok Szabó Ninának!
Szilágyi Zoltán: A meccs több szakaszában nem játszottunk jól, a Győr dominált, annak viszont örülök, hogy hatgólos hátrányban komoly mentális erőről tett tanúbizonyságot a csapat. Ebben Jessica Ryda védései játszottak főszerepelt. Ekkor támadásban is taktikusan és jól játszottunk. A szerencsésebb csapat nyert, ott volt a lehetőség, de nem éltünk vele. A legjobban azonban az fáj, hogy valószínűleg Szabó Ninát